Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Śliwa w kadrze = problem

Śliwa w kadrze = problem

fot. archiwum

Po trzech meczach, rozegranych przez siatkarki Wisły Enion Energia, zespół zajmuje drugie miejsce, z dorobkiem 8 punktów. Choć mógł być komplet - 9 "oczek", jednakże mecz z Piastem Szczecin, mimo prowadzenia 2:0, zakończył się na wygraną 3:2, czyli "tylko" za dwa punkty.

Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu, stąd wypada być zadowolonym także z takiej wygranej – mówi trener wiślaczek, Krzysztof Mazurek . – Tym bardziej że odniesionym po zażartej chwilami walce, ale też po, w wielu fragmentach, ładnej grze. Owszem, przestoje także się zdarzały. Na przykład przegrywaliśmy w drugim secie już 10:19, ale potrafiliśmy się jednak obronić. Schody zaczęły się później, ale generalnie mogę pochwalić swoje podopieczne.

 

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że najważniejszym ogniwem w drużynie jest Magdalena Śliwa. Tylko że w najbliższym czasie zespół będzie musiał radzić sobie bez swojej "sterniczki", gdyż opiekun kadry, Marco Bonitta , powołał panią Magdę do kadry, jako zawodniczkę, na zbliżające się spotkania w ramach Pucharu Świata. Trener Wiślaczek przyznaje, że brał pod uwagę taką możliwość. – Szczerze przyznam, że coś tam mi kiełkowało +w tym temacie+ – stwierdza Krzysztof Mazurek. – Kiedy obserwowałem co się dzieje w kadrze z rozgrywającymi, biorąc również pod uwagę formę Bełcik po ciężkiej przecież kontuzji. I stało się… Cóż, jest to dla nas poważny problem i musimy zrobić wszystko, żeby absencja Magdy była jak najmniej odczuwalna. Absencja przez minimum trzy tygodnie. 

W sobotę wiślackie siatkarki podejmować będą Sokoła Chorzów . W minionej kolejce drużyna ta uległa Gwardii Wrocław 0:3. A przecież krakowianki pokonały wroclawianki 3:1, czyli teoretycznie z Sokołem nie powinno być problemów.

Tylko że w każdym meczu na wynik składa się wręcz lawina uzależnień – kończy Krzysztof Mazurek. – Przykładowo, wystarczy, że przyjmujące nie będą mieć swojego dnia i mogą być kłopoty. Ale my myślimy tylko pozytywnie!

źródło: Gazeta Krakowska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved