Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Podzielona kadra Polski

Podzielona kadra Polski

Miesiąc przed ważnymi eliminacjami olimpijskimi kadra reprezentacji Polski wciąż jest podzielona. Czy siatkarskie gwiazdy stać na to, by zjednoczyć się dla medalu na igrzyskach w Pekinie?

O jak najszybsze załagodzenie konfliktu wokół sprawy Mariusza Wlazłego „Gazeta Wyborcza” apelowała tuż po zakończonych klęską mistrzostwach Europy w Rosji. Ani kontrowersje, ani niepewność, czy siatkarz tej klasy będzie w stanie grać, żadnej drużynie nie służą. Mogą ją za to rozbić.

Niestety, złe emocje nie opadają, lecz tężeją. Najlepszy atakujący Wlazły oraz rozgrywający Paweł Zagumny udzielili w miniony weekend wywiadów, w których nie potrafili ukryć, że za sobą nie przepadają. Przypomnijmy, że ten pierwszy z powodu tajemniczych skurczów mięśni (lekarze są bezradni) zrezygnował z występu na ME, co nie wszystkim w kadrze się spodobało i stało się jedną z przyczyn nieporozumień. Teraz w wywiadzie dla dziennika „Polska” Wlazły już otwarcie przyznaje, że nie będzie mu łatwo wrócić do towarzystwa, w którym nie czuje się akceptowany. Równocześnie Paweł Zagumny zaznacza w rozmowie z „Gazetą”, że z atakującym Skry Bełchatów nigdy się specjalnie nie lubił.Wynurzenia siatkarzy są alarmująco symptomatyczne, bo choć obaj podkreślają, jakoby najważniejszy dla nich pozostawał wspólny cel, czyli igrzyska olimpijskie, to nawet nie próbują poprawiać podłej ostatnio atmosfery wokół reprezentacji. By osiągnąć sukces, nie wszyscy w drużynie muszą się rzecz jasna kochać. Często mówi o tym Ryszard Bosek, który przypomina, że i w legendarnej złotej grupie Huberta Wagnera idylli nigdy nie było. Ważne tylko, by nieporozumienia odkładali na bok. Niestety, gwiazdy reprezentacji nie odkładają. Zagumny niby nie przekracza żadnych granic, ale od dyplomatycznych uników woli obwieścić, że nie ma z Wlazłym wspólnych kolegów. Tak się oczywiście dzieje we wszystkich drużynach świata, tyle że nie we wszystkich drużynach świata zawodnicy czują potrzebę, by o tym publicznie opowiadać.

Więcej w „Gazecie Wyborczej”

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved