Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Juniorki zagrają turniej EEVZA we Władysławowie

Juniorki zagrają turniej EEVZA we Władysławowie

We Władysławowie, w dniach 5-7 listopada, wystartuje 6 juniorskich zespołów dziewcząt, urodzonych po roku 1990: Polska, Estonia, Litwa, Ukraina, Rosja i Łotwa, w turnieju Konfederacji Państw Wschodnioeuropejskich EEVZA.

Wydaje się, że najsilniejszym przeciwnikiem będzie Rosja, choć i innych zespołów nie zamierzamy lekceważyć – komentuje Zbigniew Krzyżanowski, trener reprezentacji Polski juniorek. – W tej chwili trwają przygotowania w Szkole Mistrzostwa Sportowego (8 z 12 zawodniczek jest uczennicami SMS Sosnowiec), pozostałe trenują w klubach. Drugiego listopada spotykamy się na krótkim zgrupowaniu już w Cetniewie, by piątego podjąć nasze rywalki. W tej chwili nasza praca skupia się na uzupełnieniu braków w każdym elemencie siatkarskiej gry, pracujemy nad wzmocnieniem zagrywki, chciałbym, by przynajmniej dwie zawodniczki prezentowały serwis tzw. tenisowy, zaś pozostałe zagrywkę agresywną, szybującą. Pracujemy również nad przyjęciem zagrywki, w ataku nad uderzeniami blok-aut, z kolei w bloku nad dojściem środkowej do skrzydła, wyskokami w tempo. Pracy jest dużo, ale mam nadzieję, że jej efekty będą widoczne już podczas listopadowego turnieju – dodał trener Krzyżanowski.

Skład kadry Polski:WOŁOSZ JOANNA, PASZNIK ALEKSANDRA, BULBAK ANGELIKA, BRYDA KATARZYNA, MARTAŁEK MONIKA, PELC SYLWIA, TOKARSKA MAJA, CHMIEL SYLWIA, POLAK PATRYCJA, LISIECKA KATARZYNA, KALISZUK TAMARA, ŚLIWA IZABELA oraz rezerwowe WIŚNIEWSKA MARTA, PILARSKA PAULINA, WAWRZYNIAK MAGDALENA, SOJKA AGNIESZKA

Terminarz spotkań:

05.11 (poniedziałek)

BOISKO A		    BOISKO B
14.30 Polska – Łotwa	    Rosja - Ukraina
16.30 Łotwa – Litwa	    Rosja - Estonia
18.30 Estonia – Litwa		Polska – Ukraina

06.11. (wtorek)

BOISKO A			BOISKO B
14.30 Polska – Litwa		Ukraina - Estonia
16.30 Litwa – Rosja		Ukraina - Łotwa
18.30 Łotwa – Rosja		Polska – Estonia

07.11 (środa)

BOISKO A			BOISKO B
14.00 Estonia – Łotwa		Litwa - Ukraina
16.00 Polska - Rosja

źródło: inf. prasowa, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved