Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Joanna Koprowska: Każdy mecz jest ważny

Joanna Koprowska: Każdy mecz jest ważny

fot. archiwum

- Naszą skuteczność musimy udowodnić co tydzień, a to jest trudne, wobec tego uważam, że przed nami same ważne mecze, choć są i te najtrudniejsze – powiedziała Joanna Koprowska, przyjmująca Impel Gwardii Wrocław.

Dariusz Gintowt: – Jakie wrażenia po zwycięskim meczu z Sokołem Chorzów?

 

Joanna Koprowska : – Wrażenia oczywiście bardzo dobre, bo wygrałyśmy, jedynie na sali było nieco za zimno jak dla mnie. Nasze rywalki trochę z nami powalczyły w drugim secie, ale w pozostałych miałyśmy zdecydowaną przewagę . 

D.G.: – Jakie działania w grze zdecydowały o wygranej Impel Gwardii?

 

Joanna Koprowska : – Myślę, że miałyśmy bardzo dobry atak, szczególnie ze środka i z prawej strony oraz szczelny blok.Natomiast dobry wyblok ułatwiał nam zadania w kontrze. Powinniśmy poprawić jeszcze przyjęcie zagrywki, ale Marta Haładyn i przy tym co było znakomicie nam podawała piłki do ataku .

 

D.G: – Czy czujesz presję, że trzeba wygrywać w tej lidze a np. w LSK była ona w tej kwestii mniejsza?

 

Joanna Koprowska : – Łatwiej jednak gra się w I lidze. Wychodzę na boisko z dużo większym spokojem i pewnością w zagraniach. LSK to jednak ekstraklasa i tam presja może wyniku nie była tak duża, ale wyższy poziom umiejętności przeciwnika powodował pewne napięcie. Tu (I liga-red) musimy i chcemy wygrywać, ale dzieje się to na pewnym poziomie spokoju .

 

D.G: – Jesteście po trzech spotkaniach pierwszoligowych. Czy jest spora różnica w porównaniu z LSK?

 

Joanna Koprowska : – O emocjach mówiłam wcześniej, natomiast w kwestii organizacji widowiska sportowego i poziomu umiejętności różnica jest na korzyść LSK, ale to chyba zupełnie normalne. Oczywiście dopiero rozegraliśmy trzy mecze więc muszę założyć, że jeszcze nie wszystko widziałam w I lidze .

 

D.G.: – Wobec tego, które spotkania przed Wami wydają Ci się najtrudniejsze na drodze realizacji zadania powrotu do LSK?

 

Joanna Koprowska : – Oczywiście te z Wisłą Kraków, Piastem Szczecin, być może z Toruniem. Te mecze wydają się najtrudniejsze, ale powiem szczerze, że musimy być skoncentrowane w każdym secie, przy każdej piłce, gdyż tak jak to było widać w drugiej partii w Chorzowie, nie można liczyć na to, że rywalki się poddadzą. Naszą skuteczność musimy udowodnić co tydzień, a to jest trudne, wobec tego uważam, że przed nami same ważne mecze, choć są i te najtrudniejsze .

 

D.G.: – Joanna Koprowska to nie tylko siatkarka Impel Gwardii, co robisz oprócz siatkówki?

 

Joanna Koprowska : – Przede wszystkim studiuję na wrocławskim AWF-ie: turystykę i rekreację. Póki co, udaje mi się pogodzić naukę z grą w siatkówkę. Lubię podróżować, interesuję się turystyką stąd taki pomysł na studia .

 

D.G.: – Życzę więc dalszych sukcesów w organizacji czasu, która pozwoli zrealizować w tym roku cele sportowe i prywatne .

 

Joanna Koprowska : – Dziękuję bardzo i pozdrawiam czytelników Strefy Siatkówki .

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved