Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Wygrana Ósemki Elmo Siedlce na inaugurację

II liga: Wygrana Ósemki Elmo Siedlce na inaugurację

W meczu inaugurującym nowy sezon siatkarski, beniaminek drugiej ligi Ósemka ELMO Siedlce pokonała GTS Gdańsk 3:1.

Mecz rozpoczął się bardzo wyrównanie. Siatkarze obu drużyn próbowali sprawdzić umiejętności poszczególnych zawodników i opracować strategię dalszej gry. Przy stanie 9:10, Gdańsk zaczął wysuwać się na prowadzenie organizując skuteczne ataki w wykonaniu Frąckiewicza. Po gospodarzach widać było zdenerwowanie i presję gry w wyższej niż dotychczas lidze. Dzięki atakom Rzący i Płockiego, Ósemka odrobiła straty, doprowadzając do remisu 18:18. Jednak zaraz potem gdańszczanie znów odskoczyli. Siedlecki trener Dariusz Prekurat chcąc zatrzymać przeciwników, poprosił o czas. Przy stanie 22:24 tą samą strategię podjął trener z Gdańska, nie pozwalając zdobyć punktu gospodarzom. Set zakończył się 23:25.

W drugim secie drużyny szły łeb w łeb. Przełomowym momentem był stan 6:6, wtedy to Ósemka nabrała wiatru w żagle i zaczęła odpływać gościom. Na tą przewagę miał duży wpływ Płocki, który atakował z krótkiej oraz skutecznie blokował przeciwników. Przy 5 punktowej przewadze gospodarzy Gdańsk całkowicie stracił kontrolę nad tym co się dzieje na boisku. Liczne, proste błędy w zagrywce, rozegraniu i odbiorze, uniemożliwiały zdobycie jakiegokolwiek punktu. Na dziesięciopunktową wygraną Ósemki złożyło się świetne rozegranie Drabkowskiego, atak Płockiego, Krawczyka oraz Rzący.

Początek trzeciego setu należał do GTS-u, który przykładał się znacznie bardziej do gry. Piłka po ataku Pałubińskiego oraz Sypniewskiego wpadała w pole Ósemki. Przy stanie 12:14 gospodarze zaczęli odrabiać straty i dzięki świetnej obronie Szataniaka i Kołodzieja wysunęli się na prowadzenie. Po raz kolejny silne ataki Płockiego i Rzący doprowadziły do zakończenia trzeciego seta z czteropunktową przewagą.

Ostatni set pokazał siłę i mobilizację gospodarzy. Drużyna otrzymała duże wsparcie ze strony licznej grupy kibiców, którzy dopingowali swoich ulubieńców. Każdy z zawodników robił wszystko by zdobyć punkt, niestety drobne błędy siedlczan pozwoliły zdobywać punkty gościom. W końcówce Strzałkowski i Frąckiewicz zaczęli zdobywać pojedyncze punkty jednak to Ósemka miała decydujący głos. Krótka Pierzchalskiego doprowadziła do stanu 25:17.

Ósemka ELMO Siedlce – GTS Gdańsk 3:1

(23:25; 25:15; 25:21; 25:17)

Skład:

Ósemka ELMO Siedlce: Drabkowski (K), Pierzchalski, Płocki, Rząca, Kołodziej (L), Szataniak, Malon, Joszt, Krawczyk, Joszt, Bieliński.