Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Andrea Anastasi wrócił do domu

Andrea Anastasi wrócił do domu

Andrea Anastasi dwa miesiące temu zdobył Mistrzostwo Europy z reprezentacją Hiszpanii. Po rosyjskim turnieju Włoch nie przedłużył jednak kontraktu na Półwyspie Iberyjskim - zdecydował się na powrót do ojczyzny i podjęcie pracy z reprezentacją Włoch.

Jak informuje hiszpańska „Marca”, wczoraj Andrea Anastasi został oficjalnie zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec włoskich siatkarzy. Przy tej okazji słynny trener wspominał okoliczności swojego rozstania z epiką „Azzurri” (z którą w 1999 r. wywalczył złoto ME), powiedział też, że zawsze wiedział, że wróci do pracy ze swoimi rodakami. – Bardzo tego chciałem, ponieważ reprezentacja Włoch, to reprezentacja Włoch – przyznał Anastasi.

W ostatnich latach Włosi grali jednak słabiej niż tego oczekiwano, więc przed Anastasim na pewno sporo pracy. – Jestem optymistą z natury i wierzę, że jeśli będziemy dobrze przygotowani wszystko się ułoży. To prawda, że sytuacja jest trudna, ale będziemy się starali osiągnąć jak najwięcej, choć to nie będzie łatwe – powiedział Andrea Anastasi.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved