Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebasian Pęcherz: Graliśmy słabo

Sebasian Pęcherz: Graliśmy słabo

Jadar Radom w ostatnim spotkaniu z Płomieniem Sosnowiec został zdeklasowany. Oto co powiedział w wywiadzie krótko po meczu kapitan zawodnik zespołu z Radomia - Sebastian Pęcherz.

Z jakim nastawieniem przyjechaliście do Sosnowca?

Chyba z oczywistym, przyjechaliśmy żeby wygrać i zdobyć 3 punkty. Jak widać niestety nie udało się. Mecz był słaby w wykonaniu obu drużyn, jednak to gospodarze wytrzymali lepiej nerwowe końcówki i zdobyli decydujące punkty. Bardzo pomogli im kibice zgromadzeni w hali.Wiadomo, że klub z Sosnowca boryka się z kontuzjami. Czy w obliczu tego faktu spodziewaliście się łatwego meczu?

Nie. Wiemy i zdajemy sobie sprawę, że gdyby w Sosnowcu było sześciu czy siedmiu zawodników to ten zespół i tak by grał swoją grę. My w tym meczu nie zagraliśmy dobrze, poza tym nasza gra nie dawała nam szans by myśleć o zwycięstwie.

Kilka słów podsumowania dzisiejszego spotkania?

Zagraliśmy słabo w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Graliśmy schematycznie. W dużej ilości akcji walczyliśmy, ale mimo tego, nie przyniosło nam to wygranej w tym spotkaniu.

Co możesz powiedzieć o dotychczasowych występach Jadaru w Polskiej Lidze Siatkówki?

Nasze spotkania przyniosły na pewno wiele emocji. Tak naprawdę to mierzymy trochę wyżej, ale póki, co poziomem swojej gry tego nie pokazujemy. Nie wnosimy nic, co dowodziłoby, że chcemy grać lepiej i nie walczyć tylko o utrzymanie w PLS. Niestety przegraliśmy kolejny mecz, mamy tylko 1 punkt i na dzień dzisiejszy sytuacja jest katastrofalna.

Czego zabrakło w tych rozegranych już spotkaniach by osiągnąć lepszy wynik

Przede wszystkim spokoju w końcówkach. Nie mogliśmy dobić przeciwnika, mimo że prowadziliśmy, w ten sposób przegrywamy całe spotkania. Przegrywamy, bo nie potrafimy zdobyć dwóch czy trzech decydujących punktów.

Trener Dariusz Luks zrezygnował z funkcji trenera. Twój komentarz?

Nie, nie ma sensu tego komentować… Poza tym zostaliśmy poproszeni by na razie o tej sprawie nie mówić.

Jesteś kapitanem zespołu, co dla Ciebie oznacza fakt, że na początku rozgrywek ligowych zespół opuszcza pierwszy trener?

Po części działa to mobilizująco, bo każdy z nas chce jakby pokazać swoje najlepsze walory i umiejętności. Niestety nie zawsze to wychodzi, przykładem przegrany mecz z Płomieniem Sosnowiec.

Czego Ci mogę życzyć?

Zdrowia.

Tego Ci życzę i dziękuję za rozmowę.

*Z Sebastianem Pęcherzem rozmawiała Weronika Grabowska.

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved