Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Puchar Świata: Kadra w Szczyrku

Puchar Świata: Kadra w Szczyrku

Spotkały się w sobotę wieczór w Szczyrku. W niedzielę przed południem miały pierwszy trening. Kadra polskich siatkarek przygotowuje się do rozgrywek o Puchar Świata w Japonii, który rozegrany zostanie 02-16 listopada.

Wcześniej zawodniczki były w klubach. W meczach swoich drużyn prezentowały dobrą formę. Obserwatorzy chwalili Annę Podolec za postawę w półfinałowym turnieju o Puchar Rosji. Jej zespół AES Bałakowska Bałakowo awansował do Final Four tych rozgrywek. Milena Rosner była MVP w jednym z meczów Foppapedretti Bergamo, najlepszego zespołu Europy poprzedniego sezonu. Katarzyna Skowrońska-Dolata seriami zdobywała punkty dla Asystelu Novara. Małgorzata Glinka-Mogentale stanowi o sile Grupo 2002 Murcja w coraz mocniejszej lidze hiszpańskiej. Klasę Marii Liktoras decenił inny czołowy klub kontynentu Dynamo Moskwa.

Z reprezentacji na ostatnie mistrzostwa Europy w kadrze na Puchar Świata nie ma Izabeli Bełcik i Joanny Mirek. Pierwszą z nich zastąpiła Magdalena Śliwa, asystentka trenera Marco Bonitty. Najlepsza rozgrywająca mistrzostw Europy 2003 roku na co dzień gra w Wiśle Kraków. W piątek jej zespół pokonał na wyjeździe Piasta Szczecin 3:2.Drugi sezon występuję w naszej I lidze, ale jak się gra nie zapomniałam – powiedziała Magdalena Śliwa. – W tych rozgrywkach też trzeba namęczyć się i napracować. Na pewno niczego się nie boję. Lata doświadczeń zrobiły swoje więc dlaczego miałabym mieć tremę. Zresztą pierwszą rozgrywającą będzie Milena Sadurek, ja mam pomagać w jakichś trudnych, krytycznych momentach. Nasza drużyna jest świadoma celu i zadań jakie przed nami stoją.”

W turnieju o Puchar Świata zagra dwanaście drużyn. – Zawody są bardzo wyczerpujące – powiedziała Magdalena Śliwa. – Zaczniemy od spotkania z Brazylią czyli od tzw wysokiego C. Będzie trzeba rozegrać 11 spotkań w ciągu dwóch tygodni, ale ten fakt dotyczy wszystkich.”

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved