Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dobry początek Karpat Krosno

Dobry początek Karpat Krosno

W dobrym stylu rozpoczęli zmagania w II lidze zawodnicy AZS PWSZ Karpaty. Na inaugurację pokonali oni u siebie rywali z Radomia - Jadar II w stosunku 3:0.

Początek spotkania należał jednak do gości, którzy w pierwszym secie prowadzili już nawet różnicą 6 punktów (7-13), ażeby później w prosty sposób, po własnych niewymuszonych błędach roztrwonić wypracowaną przewagę. Przy stanie 15-15 o czas poprosił trener gości, który chciał umotywować zespół do lepszej gry. Jednak w tym momencie zimną krwią wykazali się gospodarze. Za sprawą dobrych zbić Jendryasska oraz Węglińskiego krośnianie wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, nie oddając prowadzenia do końca. Set zakończył się wynikiem 25:19.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia krośnian już 9-4. Zespół z Radomia, w którego ataku wyróżniał się kapitan zespołu – Gutkowski, zdołał jednak odrobić straty i to głównie właśnie za jego sprawą Jadar wyszedł na prowadzenie 19-21. Wtedy jednak skutecznie zaczął działać krośnieński blok. Najpierw Galas zablokował Gutkowskiego, później Akala nie przebił się przez blok Dejewskiego. Seta zakończył błędem serwisowym rozgrywający Jadaru – Skrok.

Trzecia partia, bardzo wyrównana, rozstrzygnęła się dopiero w końcówce. Wcześniej prowadził Radom 1-3, 4-7, 14-15, 18-20. Ale bardziej doświadczeni i lepiej grający zawodnicy gospodarzy spokojnie przygotowali się do końcówki seta i po czasie wziętym przez trenera Krzysztofa Frączka, odrobili straty i pewnymi blokami na Gutkowskim i Ferensie zakończyli partię i całe spotkanie.

Krośnianie, którzy za tydzień zagrają w Radlinie z tamtejszym SK Górnikiem liczą na zajęcie miejsca w czołowej czwórce, po tym jak przez ostatnie dwa sezony ocierali się o grupę play-off. Tym razem wzmocnieni doświadczonymi zadownikami wydają się być pretendentem do walki o czołowe lokaty.

AZS PWSZ Karpaty Krosno – KS Jadar II Radom 3:0

(25:19, 25:23, 25:22)

Składy drużyn:

Karpaty: Ogonowski, Jendryassek, Gosik, Węgliński, Dejewski, Heimroth, Wilk (libero) oraz Jaszczuk, Galas, Skrzypek.

Jadar II: Skrok, Gutkowski, Ferens, Bliński, Akala, Bucki, Amanowicz (libero) oraz Sąpór.