Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zagumny: Jestem jak wino, im starszy tym lepszy

Paweł Zagumny: Jestem jak wino, im starszy tym lepszy

Trzy dni temu skończył trzydzieści lat. Jest najlepszym rozgrywającym świata, a w lidze nie ma sobie równych. Mówi o sobie, że im jest starszy tym lepszy, zupełnie jak wino. Paweł Zagumny opowiada o swojej karierze oraz życiu rodzinnym.

Maciej Nowocień: Czym interesowałeś się jako dziecko?

Paweł Zagumny: Tak jak każdy chłopak, interesowałem się sportem. Na podwórku dominowała piłka nożna, troszeczkę tenis stołowy, ziemny. Nie było jeszcze komputerów, w telewizji tylko jeden kanał, więc pozostawał sport.Jakim byłeś uczniem?

Większych kłopotów w szkole nie miałem, orłem też nie byłem. Zawsze „dobrze” siedziałem, więc koledzy i koleżanki pomagali mi.

Jak ci teraz idzie na studiach?

Na razie skończyłem studia licencjackie, obroniłem się. Mam nadzieję, że magisterskie też pójdą dobrze.

Kiedy zacząłeś grać w siatkówkę?

Gdy miałem 13 lat, tata zaprowadził mnie do MKS MDK Warszawa i tak się zaczęła zorganizowana forma siatkówki. Oczywiście wcześniej trenowałem u rodziców, mój ojciec był trenerem. Brali mnie na salę, więc zaczynałem troszkę wcześniej. Dopiero w MDK zacząłem poważnie trenować.

Kto był dla Ciebie wzorem siatkarskim?

Gdy zaczynałem grać najlepszym rozgrywającym był Peter Blange. Zawsze marzyłem, żeby zagrać tak jak on. Potem marzenia powoli się spełniały.

A kto jest twoim idolem czy autorytetem w innych dziedzinach?

Na pewno wyniosłem wiele od ojca – to on naprowadził mnie na drogę siatkarską. I widać – miał nosa i dobrze trafiłem.

Jaka jest Twoja żona? Kto głową, a kto szyją w twojej rodzinie?

Dzielimy obowiązki. Żona zajmuje się dzieckiem. Dogadujemy się. Pomagam jej jak tylko jestem w domu. Ona również mnie wspiera. Wydaje mi się więc, że dobrze się dogadujemy.

Opowiedz o swojej córce – czy ciągnie ją do piłki?

Jeszcze nie widać u niej zdolności ku siatkówce. Woli śpiewać i tańczyć, niż bawić się piłką.

Czy uważasz się za pechowca? Kontuzje wykluczały Cię z gry w najważniejszych turniejach…

Myślę, że nie. To było kiedyś, dawno nie miałem żadnej kontuzji. Ponad dwa lata nic mi się nie działo oprócz drobnych kontuzji. Kiedyś można było tak powiedzieć. Mam nadzieję, że ewentualne urazy będą tylko przejściowe.

Opowiedz, jak to jest zdobyć srebrny medal MŚ i zostać najlepszym rozgrywającym turnieju…

Droga do tego nie była łatwa. Wiele wyrzeczeń, wiele dni bez rodziny. Po tym całym okresie, gdy dostałem już ten upragniony medal można było stwierdzić, że było warto się tak poświęcać. I ciągle jest, aby zbierać kolejne trofea. Nikt ich nie daje za darmo i trzeba na nie ciężko zapracować.

W swojej karierze ,,zaliczyłeś” dwie Olimpiady. Jak je wspominasz?

Były to całkiem dwie inne Olimpiady. Na jedną pojechałem jako młody zawodnik. Niewiele tam grałem, chociaż trener dał mi szansę. Na drugą pojechałem tuż po kontuzji. Jeszcze mniej grałem i ciężko je wspominać.

Jak obchodziłeś swoje trzydzieste urodziny?

Byłem z żoną na kolacji. Spędziliśmy ten wieczór we dwoje. Na większe świętowanie nie było czasu, bo jak wiadomo – liga trwa. Być może w innym terminie coś się zorganizuje.

Czy teraz czujesz się inaczej? np starszy i mądrzejszy?

Na pewno. Rozgrywający im starszy, tym lepszy – podobnie jak wino. Na pewno nie czuję się słabszy, niż rok temu. Fizycznie czuję się dobrze. Wszystko jest w porządku, mimo tego urazu i czuję się mocny.

Wszyscy na pewno życzyli ci spełnienia marzeń. Co jest na pierwszym miejscu twojej listy „marzenia do spełnienia”?

Na pewno zdrowie, które jest najważniejsze. Gdy ono będzie, wszystko się potoczy samo. Chciałbym pojechać na tę Olimpiadę i odegrać tam jakąś znaczącą rolę jako Polska. Żebyście byli z nas dumni.

Rozmawiał Maciej Nowocień

Więcej na Oficjalna Strona Pawła Zagumnego

źródło: zagumny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved