Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Wielka siatkówka wraca do Wrocławia

Wielka siatkówka wraca do Wrocławia

Wygląda na to, że wielkie imprezy siatkarskie wrócą do Wrocławia. Stolica Dolnego Śląska już w przyszłym roku zorganizuje turniej Grand Prix siatkarek, a w 2009 roku, we Wrocławiu będą rozgrywane mecze mistrzostw Europy siatkarek.

W ostatnich miesiącach Wrocław stał się autentycznym siatkarskim zaściankiem. Z Polskiej Ligi Siatkówki spadł zespół męskiej Gwardii, podobny los spotkał siatkarki, które nie zdołały zachować miejsca w LSK. Teraz, przez co najmniej najbliższy sezon, oba te zespoły będą rozgrywały swoje mecze na zapleczu siatkarskiej elity i to bez żadnej gwarancji, że wywalczą awans, gdyż I liga kobiet i mężczyzn jest w tym roku wyjątkowo silna. Na szczęście, ostatnio pojawiła się szansa na powrót wielkiej siatkówki do Wrocławia.

W przyszłym roku w Hali Stulecia (dawniej Hala Ludowa) rozegrany zostanie turniej Grand Prix siatkarek, a w 2009 r. we Wrocławiu odbędą się mistrzostwa Europy siatkarek (zagra tu jedna z grup ME). Nie będzie to najprawdopodobniej grupa polska, a finał tej imprezy ma zostać rozegrany w katowickim Spodku. We Wrocławiu drużyny mogłyby rywalizować w Hali Stulecia lub w Orbicie.Wiadomo już także, że władze miasta będą partycypować w kosztach finansowych obu imprez – takie ustalenia zapadły na spotkaniu przedstawicieli władz Wrocławia z prezesem DZPS-u – Mirosławem Wachowiakiem oraz szefem PLS-u – Arturem Popko i prezesem PZPS-u – Mirosławem Przedpełskim.

Warto przypomnieć, że po raz ostatni wielkie siatkarskie imprezy gościły we Wrocławiu w latach 2001-2002, gdy w Hali Stulecia rozegrano spotkania Ligi Światowej mężczyzn. W 2001 r. Polska najpierw przegrała z Wenezuelą 1:3, a w rewanżu zwyciężyła 3:0. W kolejnym roku rywalem Polaków była Portugalia. Wówczas polscy reprezentanci, prowadzeni podopieczni trenera Waldemara Wspaniałego, dwukrotnie pokonali Portugalczyków 3:1.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved