Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Pewna wygrana AZS-u Częstochowa

Puchar CEV: Pewna wygrana AZS-u Częstochowa

Godzina z prysznicem - mniej więcej tyle potrzebował AZS Częstochowa, by pokonać evivo Duren. Dzięki temu jest "jedną nogą" w 1/8 Pucharu CEV. Rewanż za tydzień, w Częstochowie.

Częstochowianie rozpoczęli spotkanie bardzo nerwowo. W drużynie gospodarzy na prawym skrzydle nie do zatrzymania był Heriberto Quero, który efektownymi atakami zdobywał kolejne punkty dla swojej drużyny. Niemcy przez sporą część seta utrzymywali trzypunktową przewagę. Sytuacja zmieniła się, gdy na tablicy widniał wynik 11:8. Wtedy to w polu zagrywki pojawił się Brook Bilings, który swymi zagrywkami sprawił wiele trudności niemieckim przyjmującym. Chwilę później akademicy prowadzili już 12:11, z biegiem czasu powiększając przewagę. Ostatecznie, po ataku Marcina Wiki, zawodnicy AZSu cieszyli się z wygranej 25:19.

Goście rozpoczęli drugą partię o wiele lepiej niż pierwszą. Szybko wypracowali przewagę i już na pierwszą przerwę techniczną schodzili z pięciopunktowym prowadzeniem. Gra akademików z akcji na akcję wyglądała lepiej, a w ataku znakomicie radzili sobie Billings i Gierczyński. Gospodarze z kolei popełniali wiele błędów. Przełożyło się to na wynik – 13:8 i wszystko wskazywało na spokojną końcówkę. Tym czasem w szeregi AZSu wkradła się dekoncentracja. Wykorzystali to gospodarze, którzy doprowadzili do remisu 15:15. Chwilę później zespoły schodziły na przerwę po skutecznym ataku kapitana akademików – Krzysztofa Gierczyńskiego. W kilku kolejnych akcjach gospodarze starali się nawiązać wyrównaną walkę. W końcówce zabrakło im jednak zimnej krwi. Najpierw zagrywkę w siatkę posłał Vladimir Rakic, a chwilę później zablokowany został Jan Umlauft. Tym samym Częstochowianie cieszyli się z wygrania drugiej partii 25:21.

Zawodnicy AZS Częstochowa stanęli przed szansą wygrania meczu w trzech partiach. Przeciwnicy nie mieli jednak zamiaru ułatwiać im tego zadania. Niemal przez całego seta trwała walka punk za punk. W drużynie gospodarzy ciężar gry wziął na swoje barki Wenezuelczyk Heriberto Quero. Nie był jednak w stanie sam pokonać bardzo dobrze spisującego się polskiego zespołu. W końcówce ponownie jednak lepsi okazali się być częstochowianie, pewnie kończąc niemal wszystkie akcje. Ostatni punkt w meczu efektownym atakiem zdobył Bartosz Janeczek.