Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Przegrana Farmutilu II Piła na inaugurację

Przegrana Farmutilu II Piła na inaugurację

W swoim pierwszym meczu, w ramach nowego sezonu rozgrywek grupy pierwszej drugiej ligi kobiet, Farmutil II Piła na swoim boisku uległ po trzysetowej walce chodzieskiemu ChTPS-owi.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodyń. Bardzo dobrze spisywały się w ataku Gracja Wierciszewska i Martyna Wenglewska, skuteczna w polu zagrywki była Katarzyna Graczyk. Trener chodzieżanek – Marian Sławski zdecydował się desygnować do gry rezerwowe: Anetę Olsztyńską i Izabelę Fidos, co nieco poprawiło obraz gry przyjezdnych. Zdawało się, że pilanki mimo to kontrolują sytuację i są w stanie wygrać pierwszą partię. Jednak pod koniec seta popełniły kilka niewymuszonych błędów, co miało oddźwięk w końcówce, którą podopieczne Andrzeja Zapaśnika na własne życzenie przegrały.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od prowadzenia chodzieskiego chtps-u. Pilanki miały przede wszystkim problem z dokładnym odbiorem zagrywki, przez co rozgrywająca Agata Wojtasik nie miała możliwości gry środkiem. Natomiast siatkarki z Chodzieży dzięki dobremu przyjęciu i grze defensywnej rozgrywały swoje akcje na całej długości siatki. Mimo dość wysokiego prowadzenia przyjezdnych zawodniczki Farmutilu II Piła zdołały dogonić je w końcówce. Wtedy to skutecznym atakiem popisała się bardzo dobrze dysponowana dzisiaj Dagmara Grajczak, która zaserwowała także asa kończącego tę część gry. Chodzieżanki wyszły na prowadzenie 2-0 w meczu.

Na początku trzeciego seta, doszło do wyrównanej gry po obu stronach siatki. Nadal skuteczna była Grajczak, którą wspierała na środku Magdalena Meckier. W pilskim zespole raz po raz przez chodzieski blok przebijały się Gracja Wierciszewska oraz Andżelika Piechowicz. Pojedynczymi akcjami ze środka popisywały się Katarzyna Graczyk i Paula Okrutna. Mniej więcej w połowie partii podopieczne Mariana Sławskiego odskoczyły na kilka punktów i nie oddały już prowadzenia. Ostatnia piłka meczu wpadła w pole bezradnych pilanek bezpośrednio po zagrywce.

Spotkanie nie przyniosło oczekiwanych emocji. Po wygranej w grodzie Staszica chodzieżanki znalazły się na pierwszym miejscu w tabeli pierwszej grupy drugiej ligi.

Farmutil II Piła – ChTPS Chodzież 0:3

(22:25, 21:25, 18:25)

Chtps Chodzież: Lewandowska, Grajczak, Meckier, Walkowiak, Frąckowiak, Jarosz, Jęziołowska (libero) oraz Olsztyńska, Fidos, Witosławska.

Farmutil II Piła: Wojtasik, Wenglewska, Graczyk, Wierciszewska, Okrutna, Piechowicz, Zapaśnik (libero) oraz Kop, Zapaśnik.