Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Gdzie jest Izabela Bełcik?

Gdzie jest Izabela Bełcik?

Od kilku dni w Szczyrku Polki przygotowują się do Pucharu Świata, gdzie mają wywalczyć upragnioną kwalifikację do Igrzysk – A gdzie jest Izabela Bełcik? – pytają kibice, którzy uważnie prześledzili listę powołanych siatkarek.

Potrzebujemy zdrowych zawodniczek, bo turniej jest długi i morderczy – można usłyszeć z ust członków sztabu szkoleniowego. Problem jednak w tym, że Bełcik jest… w pełni zdrowa. Dlaczego więc nie otrzymała powołania? Tajemnicą Poliszynela jest fakt, że rozgrywająca Muszynianki-Fakro nie ma wysokich notowań u włoskiego szkoleniowca po ostatnich mistrzostwach Europy.

Jestem trochę zaskoczona – opowiada ze spokojem rozgrywająca Muszynianki Muszyna. – Nie wiem, skąd taka decyzja trenera, dostałam tylko suchą wiadomość od menedżera reprezentacji, że nie jadę, bo trener chce mieć zawodniczki, które są dyspozycyjne. A ja przecież jestem dyspozycyjna, bo trenuję w klubie, rozgrywam sparingi, z moim zdrowiem jest wszystko w porządku. Zresztą trener w ogóle nie widział mnie przez ostatnie dwa tygodnie. Byłoby też śmieszne, gdybym miała teraz zapłacić za to, że w Luksemburgu byłam rozgoryczona.Po artykule w „Super Expressie“, w którym zawodniczka wylała swoje żale (głównie o to, że Bonitta nie dał jej szansy występu w najważniejszych meczach turnieju), szkoleniowiec miał do niej wielkie pretensje. Wiele wskazuje na to, iż brak powołania Bełcik jest efektem tamtej sytuacji. Funkcję rezerwowej rozgrywającej będzie spełniała Magdalena Śliwa.- Nie dostałam informacji, że przegrałam rywalizację ze swoją trenerką. Powtarzam raz jeszcze, usłyszałam, że trener chce mieć tylko dyspozycyjne zawodniczki.

Asystentka Bonitty niedawno podkreślała, że nadal może czynnie brać udział w występach reprezentacji. Sama chyba nie zdawała sobie sprawy, iż „słowo stanie się ciałem“ tak szybko. Zwraca również uwagę – ale już bez emocji – brak Joanny Mirek.

27-letnia siatkarka była w kadrze od 2003 roku. Najpierw jako rezerwowa, później już jako zawodniczka z podstawowej szóstki dwa razy wywalczyła z reprezentacją mistrzostwo Europy. Na ostatnich mistrzostwach kontynentu w Belgii i Luksemburgu rzadko pojawiała się na boisku. Po ostatnim spotkaniu z Rosją rozpłakała się z żalu, że trener Marco Bonitta nie dał jej szansy. – Byłam zdenerwowana, ale miałam do tego prawo – mówi „Gazecie” Bełcik.

Menedżer kadry Marek Brandt twierdzi, że Bełcik nie dostała powołania, ponieważ Bonitta chce mieć tylko w pełni sprawne zawodniczki, a rozgrywająca Muszynianki często narzeka na zdrowie.

Jednak inne kadrowiczki mówią nieoficjalnie, że Bełcik mogła podpaść trenerowi nie tylko demonstracyjną złością po spotkaniu o trzecie miejsce z Rosją, ale także spóźnieniem na zbiórkę przed powrotem z mistrzostw Europy do Polski oraz wypowiedziami poprzedniego selekcjonera Andrzeja Niemczyka, który krytykował Bonittę za niektóre decyzje personalne, a w szczególności niewystawianie Bełcik.

Brandt: – Powtarzam raz jeszcze, Bonitcie chodzi tylko o dyspozycję zawodniczki.

Tak jest, nie ma innych powodów – potwierdza Artur Popko, szef ligi.

W porównaniu z mistrzostwami Europy nie ma też w kadrze Doroty Świeniewicz, która zrezygnowała z gry ze względu na dziecko. Kapitan reprezentacji jest obecnie w Hiszpanii, gra w Icaro Majorka, a niespełna rocznym synem zajmuje się opiekunka.

Wśród wybranek Bonitty nie ma również innej złotej ME, ostatnio rezerwowej, byłej kapitan, Joanny Mirek.

Spośród 14 zawodniczek trenujących w Szczyrku na Puchar Świata w Japonii (od 2 listopada) dwie zostaną w kraju. Najprawdopodobniej będzie to rezerwowa libero Agata Sawicka oraz środkowa bloku Dominika Koczorowska.

źródło: Sport

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved