Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Energa Gedania zaczyna rozgrywki w II lidze

Energa Gedania zaczyna rozgrywki w II lidze

W poprzednim sezonie Energa Gedania II zajęła w grupie pierwszej II ligi drugie miejsce. Zespół Budowlanych Toruń, który wtedy był najlepszy, dziś lideruje w I lidze. Inauguracyjne spotkanie nowego sezonu 2007/08, podopieczne Witolda Jagły zagrają w sobotę, w Poznaniu.

Regulamin II ligi nie zmienił się. Nadal rywalizacja odbywa się w czterech grupach. W sezonie zasadniczym każdy gra z każdym. Potem sześć najlepszych drużyn kwalifikuje się do play off, a pozostałe walczą o utrzymanie. Rywalami Energi Gedanii II będą następujące drużyny: EC Wybrzeże TPS Rumia, Start Łódź, CHTPS Chodzież, Sokół Mogilno, Pałac II WSG Bydgoszcz, Nafta II Piła, AZS AWF II Poznań, Zawisza Sulechów i Skarpa Toruń.

Zdecydowanym faworytem grupy jest Rumia, gdzie trafiła m.in. od nas Magdalena Lenz. Graliśmy z tym rywalem sparingi i mieliśmy czasami problemy, aby zdobyć nawet 10 punktów w secie – przyznaje trener Jagła.Gdańskie rezerwy będą w tym sezonie słabsze od ubiegłorocznych. Z podstawowej szóstki została tylko Żaneta Rzepnikowska. Szkoleniowiec chętnie widziałby też u siebie Aleksandrę Pasznik i Tamarę Kaliszuk, ale w przypadku tych zawodniczek priorytet mają potrzeby pierwszej drużyny. Na pewno zagrają one w Poznaniu, a później terminy II-ligowe pokrywają się z Pucharem Polski. Nie wiadomo też, czy trener będzie korzystał z Karoliny Suwińskiej. II liga to wszak poligon doświadczalnym pod kątem rywalizacji w mistrzostwach Polski juniorek, a środkowa bloku, która nie ma raczej szans na grę w pierwszym zespole, juniorką już nie jest.

Decyzje odnośnie Karoliny podejmę po tym, jak wyjaśni się jej status. Chęć zatrudnienia tej zawodniczki wyraziła Rumia. Już teraz widać, że czeka nas bardzo trudny sezon w II lidze. Może się okazać, że przyjdzie się bronić nawet przed degradacją – ocenia trener Jagła.

Rezerwy gedanistek dwa pierwsze mecze sezonu rozegrają na wyjeździe: 20 października w Poznaniu, a tydzień później w Sulechowie. Po raz pierwszy przed własną publicznością drużyna wystąpi 3 listopada, gdy do hali przy ul. Kościuszki przyjedzie… TPS Rumia pod wodzą Jerzego Skrobeckiego.

źródło: energa-gedania.pl, inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved