Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > „Strefa Siatkówki” najpopularniejszym serwisem siatkarskim

„Strefa Siatkówki” najpopularniejszym serwisem siatkarskim

Według badania Megapanel PBI/Gemius witryny o tematyce sportowej są ogromnie popularne - w lipcu 2007 roku odwiedziło je niemal 6,8 mln internautów. "Strefa Siatkówki" to serwis, który ma największe zaufanie amatorów siatkówki.

Ostatnie kilka miesięcy obfitowało w znaczące wydarzenia sportowe. Mistrzostwa Europy w siatkówce, US Open czy początek rozgrywek Ligi Mistrzów to zawody, które nie jednego kibica przyprawiają o szybsze bicie serca. Firma badawcza Gemius SA przyjrzała się kondycji serwisów sportowych funkcjonujących na polskim rynku internetowym.

Według badania Megapanel PBI/Gemius witryny o tematyce sportowej cieszą się ogromną popularnością – w lipcu 2007 roku odwiedziło je niemal 6,8 mln internautów. Oznacza to, że co drugi polski użytkownik sieci (49,28 proc.) dokonał przynajmniej jednej odsłony na analizowanych serwisach.Miejsca na podium w rankingu najpopularniejszych witryn sportowych według liczby użytkowników (real users) opanowały najpotężniejsze na polskim rynku portale, których odpowiednie sekcje dostarczają czytelnikom rzetelnych informacji o poszczególnych dyscyplinach. Największym zaufaniem amatorów sportu cieszy się Onet.pl, który w lipcu 2007 roku przyciągnął ponad 3,5 milionową widownię. Na kolejnych miejscach uplasowały się serwisy sportowe Wirtualnej Polski oraz Gazety.pl. Pierwszą piątkę zestawienia zamykają serwisy na portalu INTERIA.PL oraz sfd.pl.

Wśród serwisów poświęconych konkretnej dyscyplinie sportu prym wiedzie 90minut.pl, czyli witryna odwiedzana przez fanów piłki nożnej. Z wynikiem 326 431 użytkowników zajęła wysokie 6. miejsce w rankingu najpopularniejszych serwisów sportowych. Kibice koszykówki najchętniej odwiedzają e-basket.pl, który w ogólnym zestawieniu uplasował się na 22. miejscu. Z kolei siatka.org jest serwisem cieszącym się największym zaufaniem amatorów siatkówki.

Jak pokazują wyniki badania Megapanel PBI/Gemius, mężczyźni spędzają na stronach sportowych dużo więcej czasu niż kobiety (odpowiednio 41 min. kobiety i 1 godz. i 36 min. mężczyźni), dokonując ponad dwa razy więcej odsłon (81,31 – mężczyźni, 37,07 – kobiety). Serwisy sportowe cieszą się dużą popularnością szczególnie wśród panów powyżej 55 roku życia. Zasięg tego typu witryn jest największy właśnie w tej grupie wiekowej i wynosi 61,2 proc.

Warto zaznaczyć, iż tematyka stron zgrupowanych w kategorii „Sport” odpowiada w większości przypadków męskim preferencjom. Kobiety dużo chętniej odwiedzają witryny poświęcone zdrowemu stylowi życia, diecie i pielęgnacji ciała. Nie dziwi zatem fakt, że serwis fit.pl, zajmujący 12 miejsce w ogólnym zestawieniu witryn sportowych, odwiedza miesięcznie dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn.

Internetowe serwisy sportowe cieszą się tak dużą popularnością ze względu na kilka czynników. Profesjonalnie przygotowywane statystyki, komentarze ekspertów, nowinki transferowe, wieści z klubów i wywiady z zawodnikami dostarczają użytkownikom aktualnej i rzetelnej wiedzy. Możliwość wymiany opinii na forach dyskusyjnych pozwala poznać stanowiska kibiców konkurencyjnych klubów. Ponadto, coraz więcej serwisów, chcąc przyciągnąć jak najszerszą widownię, oferuje takie rozwiązania, jak transmisje online czy przeglądy prasy sportowej.

O badaniu

Badanie Megapanel PBI/Gemius – tworzące standard pomiaru oglądalności witryn i aplikacji internetowych, z których korzystają polscy użytkownicy sieci – zostało zainicjowane przez największe podmioty rynku interaktywnego w Polsce w celu zapewnienia stabilnego rozwoju internetu i rynku reklamy internetowej. Celem badania jest prezentacja liczby i profilu demograficznego użytkowników internetu oraz sposobu, w jaki internauci korzystają z sieci. Podstawą dla powyższej analizy są wyniki badania Megapanel PBI/Gemius za lipiec 2007 r. Ranking dotyczy witryn zgrupowanych w węźle drzewka tematycznego „Sport” . Liczebność próby: N= 18 534 . Grupa objęta badaniem 7+. Do badania wykorzystano dane o strukturze demograficznej pochodzące z badania NetTrack Millward Brown SMG/KRC. Zestaw kategorii tematycznych został ustalony i zaakceptowany przez Radę Badania Megapanel PBI/Gemius.

Gemius SA – firma badawcza, lider i prekursor w dziedzinie badań internetu w Europie Środkowo-Wschodniej. Na rynku polskim istnieje od 1999 roku, oferując profesjonalne rozwiązania badawcze, usługi analityczne i doradcze dla wszystkich podmiotów tego rynku. Firma oferuje szeroki wachlarz kompleksowych badań dotyczących m.in. zachowania internautów na witrynach (gemiusTraffic), ich profilu społeczno-demograficznego (gemiusProfile), czy też skuteczności prowadzonych w internecie kampanii reklamowych (gemiusEffect). We współpracy ze spółką Polskie Badania Internetu, Gemius prowadzi całościowe badanie oglądalności witryn i aplikacji internetowych – Megapanel PBI/Gemius.

źródło: Gemius S.A., inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved