Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Pierwszy punkt warszawskiej Politechniki

PLS: Pierwszy punkt warszawskiej Politechniki

Pierwszy punkt w tym sezonie PLS wywalczyli siatkarze JW Constructions Politechnika Warszawska. W czwartej kolejce, musieli uznać w tie-breaku wyższość ZAK SA Kędzierzyn-Koźle.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia stołecznych siatkarzy, którzy uzyskali trzy punkty przewagi. Dobrze funkcjonował blok drużyny z Warszawy, natomiast podopieczni trenera Kubackiego popełniali wiele niewymuszonych błędów. W ataku nie radził sobie Bartosz Kurek. Gospodarze prowadzili już 8-5 i 12-7 jednak wtedy przytrafił się im przestój w grze. Po świetnym ataku Eugena Bakumovskiego i jego asie serwisowym trener Skorek poprosił o czas dla swojej drużyny. Po przerwie gra toczyła się punkt za punkt, a kibice byli świadkami serii błędów. Na drugą przerwę techniczną zespoły zeszły przy prowadzeniu ZAK S.A. Kędzierzyna Koźle 16-15. W dalszej fazie seta znakomicie prezentował się Bakumovski do którego większość piłek kierował Łukasz Żygadło. Warszawianie mieli jeszcze nadzieję przy stanie po 19, kiedy wygrali długą akcję, jednak rywale szybko odskoczyli im na trzy punkty. Seta zakończył błąd Pavla Chudika. ZAK S.A. Kędzierzyn Koźle wygrał pierwszego seta 25-21.

Drugi set był bardzo wyrównany i zacięty. Bardzo dobrze grał Kurek punktując zarówno w ataku jak i w bloku. W drużynie akademików wyróżniali się Mark Siebeck oraz Radosław Rybak. Po ataku Novotnego goście zeszli na pierwszą przerwę techniczną prowadząc jednym oczkiem. Zespoły walczyły punkt za punkt, remisując 10-10, 15-15, 18-18. Końcówka należała jednak do graczy Politechniki, którzy wyprowadzali świetne kontrataki (m.in. Przemysław Michalczyk). Seta zakończył atakiem z piłki przechodzącej Jakub Markiewicz. „Inżynierowie” zwyciężyli w tej partii 25-22.

Trzeci set rozpoczął się od świetnych ataków Kurka i Bakumovskiego. Po drugiej stronie siatki fantastycznie spisywali się Siebeck oraz Rybak. Przy stanie 6-6 kibice obejrzeli długą i pełną efektownych obron wymianę, którą zakończył „kiwką” z drugiej piłki Markiewicz. Po pierwszej przerwie technicznej goście bardzo dobrze grali blokiem, zatrzymując kolejno Michalczyka, Rybaka i Siebecka. Po asie serwisowym Łukasza Żygadło Kędzierzynianie prowadzili już 16-10. Trener Skorek wprowadził, za nienajlepiej dysponowanego Chudika, Wiktora Położewicza. Przy wyniku 13-19 dla ZAK S.A. wszyscy byli chyba już myślami w czwartym secie. Warszawianie zerwali się jednak do walki, zdobywając pięć punktów z rzędu. Spora w tym zasługa dobrych zagrywek Siebecka i bloków Markiewicza. Błędy siatkarzy z Kędzierzyna dały piłkę setową gospodarzom. Partię zakończył Adrian Patucha atakując w siatkę. AZS Politechnika wygrała 25-23 zdobywając pierwszy punkt w sezonie 2007/2008.

Kędzierzynianie rozpoczęli czwartego seta bardzo zmotywowani. Prowadzili już 5-1 i 8-2. Dzięki dobrym obronom Szymczaka i punktowym kontratakom Siebiecka akademikom udało się odrobić straty. Zawodnicy obu drużyn popełniali wiele błędów własnych zarówno w zagrywce jak i w ataku. Po drugiej przerwie technicznej (13-16) goście odskoczyli na sześć oczek za sprawą skutecznych ataków Bakumovskiego. Mimo dobrej postawy Siebecka Politechnika nie zdołała dogonić rywali. Seta wygrał ZAK S.A. Kędzierzyn Koźle 25-20 po zepsutej zagrywce Rybaka.

Decydująca partia była zacięta. Do zmiany stron przy stanie 7-8 punktowali głównie Kurek i Michalczyk. W drugiej części seta na parkiecie brylował Novotny kończąc wszystkie ataki i zagrywając asa serwisowego. Najlepszy w szeregach Politechniki – Mark Siebeck próbował jeszcze poderwać do walki swoich kolegów, jednak nie udało się. Mecz zakończył się zepsutą zagrywką Jakuba Markiewicza. Drużyna z Kędzierzyna zwyciężyła w tie breaku 15-12 i w całym spotkaniu 3-2.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Łukasza Żygadło. Równie wielkie brawa otrzymał Marcin Mierzejewski, który w dniu meczu został ojcem.

AZS Politechnika Warszawa – ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle 2:3

(21:25, 25:22, 25:23, 20:25, 12:15)

AZS Politechnika: Chudik, Kowalczyk, Markiewicz, Rybak, Michalczyk, Siebeck, Szymczak (l) oraz Buszek, Radomski, Kulikovskiy i Położewicz

ZAK S.A.: Żygadło, Nowak, Szczygieł, Kurek, Bakumovski, Novotny, Mierzejewski (l) oraz Patucha i Jarosz