Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: W SPS-ie mają apetyt na zwycięstwo

I liga: W SPS-ie mają apetyt na zwycięstwo

fot. archiwum

Zawodniczki SPS-u czeka w sobotę niezwykle trudne zadanie. Studentki Politechniki Częstochowskiej zagrają z niepokonanym dotąd w tym sezonie zespołem Budowlanych Toruń.

Zawodniczki z Torunia są objawieniem rozgrywek. Rozegrały trzy mecze, trzykrotnie wygrywały, nie tracąc ani jednego seta. Warto jednak dodać, że beniaminek pierwszej ligi wszystkie dotychczasowe spotkania rozgrywał przed własną publicznością. – Grają w specyficznej hali – mówi środkowa SPS-u Urszula Jędrys-Szynkiel . – Jest bardzo mała, tuż przy liniach siedzą kibice i proszę uwierzyć, tam po prostu nie ma zbyt wiele miejsca na to, aby wziąć rozbieg do ataku ze skrzydła .

 

Budowlanych nie można lekceważyć – twierdzi menedżer częstochowskich siatkarek Janusz Majkusiak . – Pokonały silne zespoły Skry Bełchatów, Sokoła Chorzów i KSZO Ostrowiec. To na pewno robi spore wrażenie. Chociaż siatkarki z grodu Kopernika debiutują w pierwszoligowych rozgrywkach, na pewno nie są słabeuszem. Występuje tam kilka zawodniczek, które w przeszłości grały w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet i I ligi. Takimi siatkarkami są m.in. Michalina Liss , która grała w Nafcie Piła oraz Winiarach Kalisz, czy też Maja Soja , eks-zawodniczka Muszynianki Muszyna i Piasta Szczecin. 

Majkusiak przed sobotnim spotkaniem jest jednak optymistą. – Będziemy chcieli, aby seria wygranych Budowlanych skończyła się w naszej sali – mówi. – Na pewno nie stoimy na straconej pozycji, powiem więcej, liczę na wygraną.

 

Na zwycięstwo liczy też Jędrys-Szynkiel. – Pod okiem naszego nowego szkoleniowca Mariana Kardasa ciężko pracujemy – twierdzi zawodniczka. – Pierwsze, co się zmieniło, to atmosfera w drużynie. Jest zdecydowanie lepiej niż jeszcze kilka tygodni temu, a to dla nas jest naprawdę ważne. Jesteśmy zmobilizowane przed sobotnim meczem, liczę, że zagramy dobrze.

 

Spotkanie rozegrane zostanie w hali Politechnik, al. Armii Krajowej 23/25. Początek meczu o godz. 18:00, w sobotę.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved