Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Ryś nowym trenerem Jadaru Sport Radom?

Grzegorz Ryś nowym trenerem Jadaru Sport Radom?

W tej chwili, w drużynie Jadaru Radom mamy do czynienia z przejściową sytuacją. Dotychczasowy asystent Dariusza Luksa - Mariusz Wiktorowicz, poprowadzi ekipę w najbliższym meczu ligowym. Ale to nie docelowe rozwiązanie...

Po rezygnacji Dariusza Luksa, w niedzielnym meczu PLS-u z Płomieniem Sosnowiec, zespół Jadaru Sport Radom poprowadzi Mariusz Wiktorowicz. Jego asystentem na ławce trenerskiej będzie Robert Grzanka, dla którego w czwartek, w Polskim Związku Piłki Siatkowej, działacze radomskiego klubu wyrobili licencję. Wiele jednak wskazuje, że to sytuacja krótkochwilowa i przejściowa, a na trenerskiej ławce może zasiąść Grzegorz Ryś.

Gotowy jestem spróbować swoich sił w roli pierwszego trenera, ale ostateczną decyzje w sprawie podejmie zarząd – nie krył przed popołudniowym treningiem Mariusz Wiktorowicz. Były asystent Dariusza Luksa, radomski zespół najprawdopodobniej poprowadzi, jednak w jednym, góra w dwóch spotkaniach. Wkrótce siatkarze powinni poznać nazwisko nowego szkoleniowca. Wydaje się nawet, że decyzja już została podjęta.Tym bardziej, że Tadeusz Kupidura, główny sponsor i prezes klubu, w piątek rano na kilka dni wyjechał do Brazylii. – Jestem przekonany, że wyjeżdżając prezes wiedział kto zastąpi Dariusza Luksa – podkreśla Sebastian Pęcherz, kapitan Jadaru. Zagadnięty o nazwisko kandydata odparł jedynie tajemniczo i już nie tak przekonywująco. – Obiło mi się o uszy, że jest trzech kandydatów.

Niewiele dowiedzieć się można również od Jacka Skroka, dyrektora radomskiego klubu, na co dzień cieszącego się niezłą reputacją …szkoleniowca. – Proszę mnie nie pytać. Sprawy personalne pozostają w gestii prezesa.

Jak widać temat trzymany jest w największej tajemnicy. Tymczasem na dziennikarskiej giełdzie przewija się kilka nazwisk. Wymienia się m.in. Krzysztofa Felczaka, Ryszarda Boska, czy nawet wspomnianego już Jacka Skroka. Najwyższe notowania ma jednak Grzegorz Ryś, były opiekun kadry Polski juniorów, szkoleniowiec PZU AZS Olsztyn i reprezentacji Egiptu, ostatnio zatrudniony w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Ale o tym, na ile jest to mocna kandydatura, okaże się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved