Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Czy Morze awansuje do I ligi?

Czy Morze awansuje do I ligi?

76 tysięcy złotych dotacji otrzymał II-ligowy klub siatkarski Morze-Bałtyk Szczecin z Urzędu Miasta. Szanse awansu są jednak niewielkie, bo zespół boryka się z dużymi problemami personalnymi.

W sobotnim, inauguracyjnym wyjazdowym meczu w Sulechowie z Orionem Morze zagrało bez czterech podstawowych zawodników.Paweł Kolec i Tomasz Cichosz są kontuzjowani od trzech tygodni i wszystko wskazuje na to, że nie zagrają przez następne trzy tygodnie – martwi się drugi trener Morza-Bałtyk, Andrzej Winiarczyk. – Z kolei Emil Wysocki „zawiesił działalność”, w dużej mierze także przez kontuzję, a Rafał Streich przeniósł się do… Kielc – konkretnie do tamtejszego II-ligowego zespołu.

Z kolei z Kielc przyjechał do Szczecina atakujący Paweł Daleszak, ale na razie trzeba go traktować jako rezerwowego. Natomiast z Międzyrzecza przybył Rafał Judek.

Jest szóstka i libero

Morze-Bałtyk było w miniony weekend na turnieju w Pile. Każdy mecz składał się z trzech setów. Najpierw nasza drużyna pokonała AZS UAM Poznań 3:0, następnie wygrała 2:1 z AZS Zielona Góra, by przegrać 0:3 z beniaminkiem II ligi, MKS MDK Trzcianka. W ostatnim spotkaniu Morze-Bałtyk uległo 0:3 zespołowi KS Poznań.

Jak wygląda pierwsza szóstka naszego zespołu?

Będzie to niemal na pewno Michał Gogol, Łukasz Jakowczyk, Konrad Prusakowski, Konrad Paśnik, Mateusz Sylla oraz Rafał Kordaś – twierdzi Winiarczyk. – Na libero zagra Łukasz Cichosz.

Trudni rywale i regulamin

Czy ten skład daje większą niż w poprzednich sezonach nadzieję, na awans do I ligi, czyli na zaplecze ekstraklasy?

Będzie ciężko, bo kandydatów do awansu jest sporo – uważa Winiarczyk. – Trzcianka nas ograła, Zielona Góra i Poznań zawsze trzeba brać pod uwagę. Jest silny Juventur Wałbrzych, sporo do powiedzenia powinna mieć Olimpia Sulęcin. I jest Cuprum Lubin, gdzie szkoleniowcem jest świetnie nam znany rozgrywający Jerzy Zwierko. A my mamy problemy ze składem. Ważne jest, aby w pierwszej rundzie nie pogubić za dużo punktów, by po rewanżach awansować do fazy play off o awans. O I ligę będzie też trudno z powodu regulaminu: trzeba wygrać swoją grupę II ligi i potem pokonać jeszcze mistrza jednej z pozostałych grup.

źródło: Głos Szczeciński

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved