Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zawodniczki Energi Gedanii dzieciom

Zawodniczki Energi Gedanii dzieciom

Piłki i koszulki z autografami siatkarek oraz gadżety reklamowe sponsora tytularnego i słodycze przekazał we wtorek zespół Energi Gedanii pacjentom Szpitala Dziecięcego w Gdańsku-Oliwie.

Zawodniczki zademonstrowały jak prawidłowo należy odbijać piłkę w tej dyscyplinie sportu. Już umówiono się na kolejne spotkanie i wspólne rozgrywki. Imprezie patronował „Fakt”.

We wtorek siatkarki przyjęły zaproszenie „Faktu”, kierownictwa szpitala i ZKPiG nr 29, które kształci młodych pacjentów. – Opiekujemy się młodzieżą z chorobami płuc. Jesteśmy wdzięczni za odwiedziny i przekazane prezenty. Chcemy pokazać, że sport jest też dobrą metoda, aby wyjść z choroby – mówił dyrektor Tomasz Kulawy.Katarzyna Wellna przypomniała, że ona trafiła do siatkówki właśnie dlatego, że miała… problemy ze zdrowiem. – Miałam kłopoty z kręgosłupem. Rozpoczęłam treningi i wyzdrowiałam – przyznała gdańska atakująca. Pod wodzą trenera Leszka Milewskiego wizytę w szpitalu złożyło 12 zawodniczek. Z kadry pierwszego zespołu zabrakło jedynie Kingi Kasprzak, która od tygodnia boryka się z problemami natury stomatologicznej. Natomiast wróciła do drużyny Marta Siwka.

Przyszliśmy, aby zachęcić was do uprawiania sportu. Aby o tym spotkaniu nie przypominały tylko upominki, zapraszam was na mecze siatkarek Energi Gedanii. Na wszystkie pojedynki przy ul. Kościuszki macie wstęp bezpłatny – zadeklarował Zdzisław Stankiewicz, prezes gdańskiego klubu. – Życzę, aby jak najwięcej zawodniczek klubu zagrało na igrzyskach olimpijskich – zrewanżował się dyrektor Kulawy.

Rozgrywające Ewa Kasprów i Aleksandra Pasznik najpierw zademonstrowały jak należy odbijać prawidłowo piłkę do siatkówki, a potem przyszedł czas na wspólne odbijanie z pacjentami szpitala. Siatkarki rozdały też mnóstwo autografów. Berenika Tomsia popisała się zdolnościami plastycznymi, gdyż każdą podpisywaną przez zawodniczki koszulkę ozdabiała jeszcze rysunkami.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved