Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mark Siebeck: PLS coraz silniejsza

Mark Siebeck: PLS coraz silniejsza

Mark Siebeck (J.W.Construction AZS Politechnika Warszawska) obchodził swoje urodziny. Jest to już jego szósty sezon w PLS. Cztery spędził w Olsztynie, w stolicy gra już drugi rok.

Przed wyjazdem do Polski grał w Lipsku. W tym czasie zaczął szukać zagranicznego klubu. Nadeszła propozycja z Olsztyna, skorzystał z niej i nie żałuje.

Do 14. roku życia zajmował się lekkoatletyką, jego ojciec Frank w latach 70. był jednym z najlepszych w świecie specjalistów w biegu na 110 m ppł. Potem była już siatkówka. – Polska Liga Siatkówki z każdym rokiem staje się coraz silniejsza – mówi Mark Siebeck. – Kluby zatrudniają dobrych zagranicznych graczy.Od nowego sezonu w Mlekpolu AZS-ie Olsztyn gra rodak Marka Siebecka Bjoern Andrae, który wiele sezonów spędził we Włoszech. Grał m.in. ze Stephane Antigą w Cuneo, co wystawia reprezentantowi Niemiec jak najlepsze recenzje. W sumie w PLS-ie jest czterech niemieckich siatkarzy.

Od dwóch lat Mark Siebeck mieszka w Warszawie. – Bardzo podoba mi się Stare Miasto – mówi. – Niestety, mam zbyt mało czasu, żeby tam bywać częściej.

Czego życzyć Markowi Siebeckowi na urodziny? – Przede wszystkim zdrowia – odpowiada jubilat. – Najważniejsze, żeby ono było.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved