Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ligi zagraniczne: Znakomita gra Polek

Ligi zagraniczne: Znakomita gra Polek

Znakomicie radzą sobie Polki występujące w zagranicznych ligach. Wysoką formę potwierdzają reprezentantki Polski. W ostatni weekend Milena Rosner (Foppapedretti Bergamo) oraz Małgorzata Glinka (Grupo 2002 Murcia) nagrodone zostały tytułami MVP spotkania.

Coraz lepiej spisują się polskie siatkarki we włoskiej Serie A, uważanej za najsilniejszą ligę świata. Milena Rosner została wybrana najbardziej wartościową zawodniczką (MVP) w zwycięskim meczu swego zespołu, Foppapedretti Bergamo z Famila Chieri 3:1 (25:18, 25:15, 20:25, 25:23) trzeciej kolejce. Reprezentantka Polski zdobyła dwanaście punktów.

Asystel Novara wygrała z Infotelem Banca Forle 3:0 (25:16, 25:14, 25:18). Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła Katarzyna Skowrońska-Dolata – 16. Był to kolejny bardzo dobry występ naszej atakującej. W tabeli prowadzą Foppapedretti, Asystel i Scavolini Pesaro – po 9 pkt.Rozpoczęły się rozgrywki hiszpańskiej ekstraklasy. Zapawiadają się one dość ciekawie, a w klubach na Półwyspie Iberysjkim jest coraz więcej klasowych siatkarek. Zespół Małgorzaty Glinki Grupo 2002 Murcia pokonał Icaro Palma Majorka 3:1 (25:16, 26:24, 21:25, 25:12). Najlepszą zawodniczką spotkania była Małgorzata Glinka, która zdobyła 21 punktów w tym dwa z zagrywki.

Dorota Świeniewicz uzyskała siedem punktów. Wyróżniającą się zawodniczką w zespole z Majorki była Kinga Maculewicz, która zdobyła 16 punktów.

Małgosia grała znakomicie – powiedziała Dorota Świeniewicz. – U nas z formą jest trochę gorzej gdyż ostatnio nie miałyśmy, gdzie trenować. Tajfun, który przeszedł nad Majorką zerwał dach hali. Nie mamy gdzie trenować i urząd miasta szuka zastępczej hali do grania. Następne dwa mecze wypadają u nas.

Icaro Palma Majorka jest zespołem międzynarodowym. Poza Dorotą Świeniewicz i Kingą Maculewicz gra tam Czeszka Richeliova, są zawodniczki z Argentyny, Wenezueli i Portoryko. Trenerem jest Argentyńczyk.

W superlidze rosyjskiej polską siatkówkę będą reprezentować Maria Liktoras (Dynamo Moskwa) i Anna Podolec (AES Bałakowskaja Bałakowo). Obie nasze zawodniczki były ostatnio ze swoimi zespołami. Dynamo grało w Rosji, Bałakowskaja uczestniczyła m.in. w turnieju w Cannes, gdzie zajęła trzecie miejsce. Superliga rosyjska rozpocznie rozgrywki na początku grudnia. Głównymi kandydatami do złotego medalu będą Dynamo oraz Zariecze Odincowo.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved