Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Pewna wygrana Jastrzębskiego Węgla

PLS: Pewna wygrana Jastrzębskiego Węgla

Wicemistrz Polski, Jastrzębski Węgiel, pokonał drużynę beniaminka Polskiej Ligi Siatkówki - Płomień Sosnowiec. Gospodarze wygrali to spotkanie bez dużych problemów, w trzech setach.

Wybrany MVP meczu, Nikolaj Iwanow od samego początku spotkania bardzo często uruchamiał na środku Wojciecha Jurkiewicza. Ze względu na niedawny uraz Ewgenia Iwanowa, bułgarski środkowy nie był często eksploatowany w ataku. Po wyrównanym początku pierwszej partii, jastrzębianie skrzętnie wykorzystali kilka własnych błędów Sosnowca, wychodząc na prowadzenie 16:12. Autowe ataki Piętkiewicza, Kosoka oraz Grygiela pozwoliły gospodarzom na spokojną grę i pewne zwycięstwo w pierwszej partii do 17.

Nikłe, ale jednak emocje rozpoczęły się dopiero w drugiej odsłonie, w której mimo zagrywkom Nikolaja Iwanowa, i prowadzeniu 11:8, ambitnie walczący Sosnowiec z Rafałem Legieniem na czele doprowadził do stanu 15:14 dla swojego zespołu. Poddenerwowało to kolejnego Bułgara, dwa asy z rzędu Ewgenia Iwanowa, bardzo szybko zniwelowały przewagę gości, rozegrał się Robert Prygiel, oraz wprowadzony w końcówce partii Paweł Siezieniewski. Do tej dwójki należały ostatnie akcje tego seta, wygranego przez jastrzębian 25:22.

Ostatni set był popisem zagrywek Jastrzębia. Zaczęło się od asa serwisowanego Nikolaja Iwanowa, chwilę później dwa z rzędu dołożył Robert Prygiel. Gdy gospodarze prowadzili 8:3, jastrzębscy kibice odliczali minuty do pierwszego w tym sezonie zwycięstwa za trzy punkty. Sosnowiec ruszył jednak do walki, uruchamiając blok oraz skuteczny atak z krótkiej, głównie w wykonaniu Kosoka. Bardzo szybko przewaga jastrzębian stopniała do jednego punktu 15:14. Jednak jastrzębianie pokazali, że również potrafią zagrać blokiem. Murek i Ewgeni Iwanow raz po raz zatrzymywali rywali na siatce. Ten ostatni zakończył również spotkanie blokując piłkę przechodzącą.

Nagroda MVP powędrowała do Nikolaja Iwanowa, który nie tylko gubił blok, ale zagrał świetny mecz w elemencie zagrywki, bloku a także popisał się kilkoma atakami z drugiej piłki.

Jastrzębski Węgiel – Płomień Sosnowiec 3:0

(25:17, 25:22, 25:18)

Składy:

Jastrzębski Węgiel: Murek, Jurkiewicz, Yudin, Iwanow E., Prygiel, Iwanow N., Rusek (l), Kamiński, Łomacz, Siezieniewski

Płomień Sosnowiec: Legień, Grygiel, Pietkiewicz, Kaźmierczak, Kosok, Masny, Stańczak (l), Niedziela, Jurkojć