Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Włosi przygotowują się do Mistrzostw Świata 2010 roku

Włosi przygotowują się do Mistrzostw Świata 2010 roku

- Uważam to spotkanie za prawdziwy początek przygotowań do Mistrzostw Świata seniorów w 2010 roku, który ukazuje projekt przebiegu tych zawodów, według mnie najlepszy w historii - powiedział Ruben Acosta...

…witając w Lozannie Prezydenta Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata 2010, Carlo Salvatoriego i Dyrektora Wykonawczego, Ernesto Albanese.

Projekt organizatorów Mistrzostw został ujawniony po raz pierwszy podczas dzisiejszego spotkania, zorganizowanego w Lozannie, pomiędzy Komitetem Organizacyjnym Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn 2010 a prezydentem FIVB i jego współpracownikami.Do organizacji zawodów, nawet jeśli największe szanse na ten zaszczyt mają Rzym, Mediolan, Turyn i Wenecja, zgłoszonych jest 16 miast. Spośród szesnastu tylko dziesięć będzie mogło gościć najlepsze drużyny siatkarskie świata. Decyzja o tym, gdzie zostanie rozegrany finał imprezy zapadnie na początku 2008 roku, kiedy zostaną już przeprowadzone wszystkie kontrole oraz gdy formuła mistrzostw zostanie zaaprobowana przez FIVB.

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2010 rozpoczną się już w przyszłym roku stworzeniem wielkiej siatki kwalifikacyjnej. – Mamy cel: chcemy by udział w całej imprezie, również w MŚ w siatkówce kobiet oraz w kwalifikacjach, wzięła rekordowa liczba 200 drużyn – dodał prezydent FIVB, Ruben Acosta.

źródło: fivb.org, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved