Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wiesław Popik: Drużyna musi się zgrać

Wiesław Popik: Drużyna musi się zgrać

Drużyna MKS Dąbrowa Górnicza przygotowuje się do inauguracyjnego meczu w LSK z drużyną Winiar-Bakalland Kalisz. Mecz ten zostanie rozegrany w hali Centrum w Dąbrowie Górniczej w dniu 24 listopada.

Kolejnym etapem przygotowań będą rozgrywki w Pucharze Polski. Pierwszy turniej Pucharu Polski zostanie rozegrany w dniach 26-28 października w Dąbrowie Górniczej. Oprócz gospodyń wezmą w nim udział drużyny Stali Mielec, AZS AWF Poznań oraz BKS Aluprof Bielsko Biała.

W krótkiej wypowiedzi trener MKS Dąbrowa Górnicza Wiesław Popik przedstawił plan przygotowań drużyny. – W Bydgoszczy dziewczyny pomimo, że przegrały wszystkie mecze, to grały dobrze, przegrywaliśmy głównie końcówki setów. Przykładem tego może być mecz z drużyną z Drezna, gdzie prowadziliśmy 24-22 i nie potrafiliśmy skutecznie skończyć seta, podobnie też zagraliśmy ze Stalą Mielec, gdzie przeciwniczki pokonały nas na przewagi 29-31. Podczas tych dwóch turniejów były momenty bardzo dobrej gry, a także momenty o których jak najszybciej chciałoby się zapomnieć. Zespół nasz jest mało doświadczony, brakuje mu ogrania w LSK w związku z czym będzie to dla nas ciężki okres przygotowań. Więcej czasu musimy poświęcić na zagrywkę, gdyż nie jest ona taka jakiej ja oczekiwałbym oraz na wyprowadzenie pierwszego ataku ponieważ element ten pozostawia wiele do życzenia. Obecnie czekają nas treningi na naszej hali i mam nadzieję, że te elementy gry o których wspomniałem będą o wiele lepsze.Zespół jest dobrze przygotowany, więc do Pucharu Polski nie zamierzamy się w sposób szczególny przygotowywać. Zawodniczki muszą „złapać” trochę świeżości i szybkości i myślę, że forma z dnia na dzień powinna być coraz lepsza. W przyszłym tygodniu gramy sparing w Muszynie z Muszynianką. Puchar Polski to dla nas tzw. „poligon doświadczalny” będą grały wszystkie zawodniczki. Na pewno wyjdziemy żeby wygrywać, a jak będzie to się okaże. Znamy swoje miejsce w szeregu, chcemy powalczyć z każdą drużyną i na pewno się nie poddamy. Tym samym będzie to dla nas ostatni etap przygotowań przed meczami w LSK. Zawodniczki spełniają wszystkie założenia taktyczne, z meczu na mecz, z turnieju na turniej widać, że jest coraz lepiej, drużyna musi się zgrać ze sobą.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved