Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piast we Wrocławiu

Piast we Wrocławiu

fot. archiwum

Siatkarki Impel Gwardia podejmują w niedzielę szczecinianki. To kolejny szlagierowy mecz w I lidze kobiet, bowiem obydwa zespoły w tym roku chcą awansować do LSK.

 

Gwardia wygrywała z Piastem Szczecin

 

Niesamowicie emocjonujące mecze toczyły obydwie ekipy jeszcze dwa sezony temu w Lidze Siatkówki Kobiet. W obydwu górą były wrocławianki wygrywając w Szczecinie i „u siebie” po 3-2. W efekcie tej rywalizacji Piast spadł do I ligi w sezonie 2005/2006. Teraz obydwie ekipy spotykają się ponownie, tym razem w niższej klasie rozgrywek. Stawka znów jest wysoka czyli w tym wypadku awans do LSK, który jest celem w tym sezonie obydwu drużyn. Która z ekip będzie bliżej zrealizowania tego zamierzenia odpowie pośrednio wynik niedzielnego meczu w Orbicie. 

W Szczecinie chcą być „cichym” faworytem

 

Co prawda szczecinianki przegrały pierwszego seta na inaugurację I ligi, ale wygrały kolejne sześć i z dorobkiem kompletu punktów jest jedną z trzech drużyn, które liderują w I lidze kobiet po dwóch kolejkach. – Chcemy wyskoczyć zza pleców faworytom ligi i awansować w tym sezonie do ekstraklasy – powiedział Marek Mierzwiński , nowy trener Piasta. Zwycięstwa w przedsenowych rywalizacjach z AZS Poznań czy Białystok (LSK) zdawało by się potwierdzać słowa szkoleniowca. Początek ligi również dla Piasta, ale trzeba zaznaczyć, że dotychczasowe rywalki nie były zbyt wymagające (zespoły: PLKS Pszczyna i SMS Sosnowiec-red). Prawdziwym sprawdzianem wartości zespołu Edyty Rzenno (przyjście z Piły-red), Małgorzaty Plebanek (wypożyczenie z Wisły Kraków-red), Pauliny Chojnackiej będzie niedzielny mecz z Impel Gwardią Wrocław. W tym spotkaniu wstępnie zweryfikują się zamierzenia obydwu ekip co do tego sezonu.

 

Impel Gwardia pracuje

 

Pracowity tydzień zespołu Impel Gwardia Wrocław nabrał przyspieszenia w środę, kiedy to cały zespół wziął udział w oficjalnej konferencji prasowej w hali Orbita. Natychmiast po spotkaniu siatkarki rozpoczęły trening, a kolejne zajęcia odbyły się jeszcze tego samego dnia. Ponieważ Małgorzata Kupisz i koleżanki nie lubią przegrywać, do meczu z Piastem Szczecin wszystkie zawodniczki przygotowują się bardzo pieczołowicie. – Trenujemy bardzo dużo, ale to jedyna droga, aby odnieść sukces, chcemy w niedzielę wygrać i pokazać, że jesteśmy mocne. Wierzę w realizacje celu sezonu, dlatego trzeba sporo pracować, aby nie dać się zaskoczyć choćby tak jak ostatnio w Krakowie. Wygramy tą ligę, bo jesteśmy lepsze i jestem pewna, że udowodnimy to na parkiecie już w tą niedzielę – powiedziała Ewelina Toborek , środkowa Impel Gwardii. Niewątpliwie w ten weekend w hali Orbita odbędzie się kolejny szlagierowy mecz w I lidze siatkówki kobiet, kto z niego wyjdzie zwycięsko? Dowiemy się ok. 19-tej w niedzielę.

 

Impel Gwardia Wrocław – Piast Szczecin

14.10.2007, g. 17.00

Hala Orbita

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved