Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Natalia Sikorska: Nie mogę się doczekać startu sezonu

Natalia Sikorska: Nie mogę się doczekać startu sezonu

To jedna z nowych twarzy w talii trenera Jerzego Patera. Uczennica klasy maturalnej toruńskiego X LO już nie może się doczekać startu ligowych rozgrywek. O przygodzie z siatkówką mówi nowa zawodniczka Sokoła Mogilno, Natalia Sikorska.

Szymon Tomasik: Jak trafiłaś do Mogilna?

Natalia Sikorska: Zadzwonił do mnie trener Pater i postanowiłam spróbować. Zgodziłam się tym chętniej, że mogę pogodzić grę i treningi z nauką.SzT: Jesteś wypożyczona z Budowlanych Toruń. Nie chciałaś spróbować powalczyć o miejsce w składzie beniaminka pierwszej ligi?

NS: Pierwsza liga to już dużo większe wymagania i poświęcenia, a dla mnie w tym momencie najważniejsza jest matura i nauka. Siatkówkę traktuję jako hobby i przyjemność, ale raczej nie zapewni mi ona spokojnej przyszłości.

SzT: W Sokole szybko wywalczyłaś miejsce w szóstce. Czym udało się przekonać trenera?

NS: To bardziej pytanie do szkoleniowca. Ja mam tylko grać, a nie zastanawiać się i dyskutować (śmiech). Z trenerem znamy się już bardzo długo, szkolił mnie od podstaw i myślę, że miało to jakiś wpływ na jego decyzję.

SzT: O co Sokół powalczy w nowym sezonie?

NS: Według mnie mamy bardzo dobrą drużynę i możemy zajść naprawdę wysoko. Musimy jednak ciągle pracować nad zgraniem i mieć w sobie wiele samozaparcia w dążeniu do celu. Znakomita jest też atmosfera w zespole. Mamy ze sobą bardzo dobry kontakt i już nie mogę się doczekać startu sezonu. Będziemy wtedy mogły spędzać razem jeszcze więcej czasu.

SzT: Uczysz się w klasie maturalnej. Co planujesz po zdaniu egzaminu dojrzałości?

NS: Moim marzeniem jest studiować politykę i ekonomikę w turystyce na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Kierunek wydaje się ciekawy, a dodatkowo z Poznania jest niedaleko do Mogilna, co też ma dla mnie jakieś znaczenie.

SzT: Co Natalia Sikorska lubi robić w wolnym czasie?

NS: Niestety, nie mam go zbyt wiele. Szkoła, treningi i dodatkowe zajęcia zajmują mnóstwo czasu. Uwielbiam grać w tenisa. Od tej dyscypliny zaczęła się moja przygoda ze sportem. Do siatkówki trafiłam trochę przypadkowo, właśnie z obozu tenisowego. Jak każda osoba w moim wieku lubię też spotkania z przyjaciółmi.

Rozmawiał: Szymon Tomasik

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved