Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Na Puchar Świata na pewno bez Sylwii Pyci

Na Puchar Świata na pewno bez Sylwii Pyci

W szerokiej kadrze Marco Bonitty na Puchar Świata, jest aż pięć siatkarek Muszynianki: Joanna Mirek, Izabela Bełcik, Kamila Frątczak, Mariola Zenik i Sylwia Pycia. Ta ostatnia jednak na pewno do Japonii nie pojedzie.

Jak mówi oficjalnie trener „Mineralnych”, Bogdan Serwiński: – Sylwia Pycia musi ze względów zdrowotnych zostać w Muszynie. Orzeczenie lekarskie jest negatywne, co do podjęcia tego wysiłku. Jest ona w procesie treningowym, ale jest on dopasowany do jej możliwości fizycznych. Pycia miała na początku lipca artroskopię kolana. Trzeba dmuchać i chuchać, aby mogła w lidze normalnie grać. Dodatkowe obciążenie byłoby zbyt duże i lekarze jednoznacznie się wypowiedzieli, że zawodniczka takim obowiązkom nie podoła. Dlatego musi zrezygnować z udziału w kadrze. Przekazałem już tę informację do Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Sylwia Pycia trenuje z ligowym zespołem Muszynianki-Fakro, przygotowując się do startu w Lidze Siatkówki Kobiet, bierze też udział w grach kontrolnych. Ostatnio była z drużyną na turnieju we włoskim San Remo, który zawodniczki z Muszyny wygrały. Pycia zagrała w składzie Muszynianki podczas włoskiej eskapady, ale zgodnie ze słowami trenera Serwińskiego, jej obciążenia są dokładnie dobierane do etapu rehabilitacji, na jakim teraz się znajduje. Stąd decyzja, że zawodniczka nie pojedzie do Japonii z kadrą Marco Bonitty.Jednocześnie Bogdan Serwiński podkreślił, że mimo komplikacji, jakie staną przed drużyną w końcowym etapie przygotowań do startu w LSK, w sytuacji, gdyby trener Bonitta zdecydował się na zabranie do Japonii wszystkich, lub tylko niektórych siatkarek z pozostałej, powołanej do kadry „czwórki”, to w ich starcie w Pucharze Świata nie ma żadnych przeszkód.

Ewentualny wyjazd Joanny Mirek, Izabeli Bełcik, Kamili Frątczak i Marioli Zenik na zawody Pucharu Świata do Japonii, wiąże się wcześniej z ich udziałem w zgrupowaniu kadry, poprzedzającym PŚ. Na zgrupowaniu ta „czwórka” siatkarek z Muszyny oczywiście pojawi się. – Jest to dla nas wielki kłopot. Ale rozumiem, że kadra ma priorytet. Wypada tylko życzyć trenerowi Bonicie, aby udało się zająć w Japonii miejsce gwarantujące udział Polek w Igrzyskach Olimpijskich – mówi Bogdan Serwiński.

Nim jednak zgrupowanie, a potem (ewentualnie) wyjazd do Japonii nastąpi, przez cały przyszły tydzień Muszynianka-Fakro będzie trenowała na własnych obiektach, w pełnym składzie. – Mamy zaplanowane trzy sparingi. W środę zagramy ze Stalą Mielec, zaś w piątek i sobotę z MKS Dąbrowa Górnicza – powiedział Serwiński.

Warto przypomnieć, że w tym roku wejście w sezon dla zespołu Muszynianki-Fakro, jest wyjątkowo ważne, bo zacznie z wysokiego pułapu – od startu w rozgrywkach Challenge Cup. Zapewne więc pierwsze mecze w LSK (24 listopada z AZS AWF Poznań i 1 grudnia z Energą Gedania Gdańsk) Muszynianka będzie grała w innych niż zaplanowane w harmonogramie ligi terminach. – W tym czasie będziemy rozgrywać spotkania z zespołem Luka Bar z Czarnogóry, w europejskich pucharach – podkreśla trener Serwiński.

źródło: inf. własna, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved