Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > GCB Centrostal czeka długo na ligę

GCB Centrostal czeka długo na ligę

W tę sobotę miały zacząć grę w LSK siatkarki GCB Centrostal, ale nie zrobią tego, podobnie zresztą jak inne zespoły Ligi Siatkówki Kobiet. Nowy początek rozgrywek to 24 listopada.

To też nie będzie jednak dzień inauguracji ligi dla bydgoszczanek. Tego dnia występują bowiem w pierwszej rundzie Pucharu CEV…

Opóźnienie startu LSK nastąpiło z powodu wyjazdu reprezentacji na Puchar Świata. Zespół GCB Centrostal, który zacząć miał rywalizację w ekstraklasie od spotkań z Gedanią i Stalą Mielec, będzie miał jeszcze większy falstart. – Rzeczywiście może to nastąpić dopiero 8 grudnia, bo w pierwsze dwa ligowe weekendy mamy dwa mecze z zespołem z Izmiru. Staramy się o przełożenie pojedynków z Gedanią i Stalą na środek tygodnia. To oczywiście będzie większe obciążenie dla zespołu, ale występ w Pucharze CEV to ważna rzecz – mówi Waldemar Sagan, menedżer bydgoskiej drużyny.Przerwę na start reprezentacji Polski w PŚ wypełnią eliminacje do finału Pucharu Polski. Tym razem będą one rozgrywane w formule czterech turniejów (w każdym wystąpią po cztery ekipy), a osiem najlepszych drużyn awansuje do finału.

Bydgoszczanki wiedzą już, że pierwszy z turniejów eliminacyjnych zagrają 26-28 października, ale nie wiadomo jeszcze gdzie. Możliwości są dwie: Police lub Chorzów. Rozstrzygnie to środowy rewanż Chemika Police z Sokołem Chorzów. W pierwszym meczu wygrał Chemik 3:0 i to on jest faworytem. Rywalem GCB Centrostal, poza tym wyłonionym z eliminacji I-ligowcem, będzie jeszcze Farmutil Piła i Muszynianka. Kolejne turnieje odbędą się w Białymstoku (GCB Centrostal, Pronar Białystok, MMKS Dąbrowa i Gedania), Bydgoszczy (9-11 listopada, z udziałem I-ligowca z eliminacji, Gedanii i Dąbrowy), Kaliszu (16-18; Farmutil, Winiary Kalisz, Aluprof Bielsko-Biała).

Eliminacje Pucharu Polski będą dla bydgoskiego zespołu okazją do zgrywania drużyny. – Ten czas nam się przyda – kończy szkoleniowiec GCB Centrostal, Jacek Grabowski.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Liga Siatkówki Kobiet, Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved