Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Galimatias z terminarzem

Galimatias z terminarzem

Rozgrywki PLS ruszyły tempem zawrotnym. Od inauguracji sezonu minęły niecałe dwa tygodnie, a większość zespołów rozegrało już mecze... 4. kolejki. Tymczasem wszystko wskazuje, że czeka nas jeszcze większy galimatias. Kluby, których zawodnicy uczestniczyć będą w Pucharze Świata już sondują możliwość przełożenia spotkań z początku listopada.

Siatkarscy kibice najprawdopodobniej mogą zapomnieć o tym, że jedno spojrzenie w ligową tabelę wyjaśni wszystkie wątpliwości co do aktualnej sytuacji. Mało tego uzbroić muszą się w cierpliwość. Najprawdopodobniej dokładniejsza analiza będzie możliwa dopiero po zakończeniu pierwszej części sezonu zasadniczego.

Udział czołowych drużyn w rozgrywkach międzynarodowych, przygotowania do turnieju preeliminacyjnego do igrzysk olimpijskich, czy rozbicie na kilka dni (transmisje telewizyjne) każdej kolejki powoduje, że terminarz jest napięty do granic wytrzymałości. Co gorsza prezesi i trenerzy już sondują możliwość przełożenie kolejnych spotkań. Rzecz oczywiście dotyczy, tylko drużyn posiadających obcokrajowców, którzy powołani zostaną do reprezentacji swojego kraju na Puchar Świata. Dla przykładu, działacze Jastrzębskiego Węgla już badali możliwość przesunięcia na inny termin zaplanowanego na 10 listopada meczu z Jadarem Sport Radom.A sytuacja może skomplikować się jeszcze bardziej. Zgrupowanie reprezentacji Polski przed turniejem preeliminacyjnego w Szombathely ma się rozpocząć 12 listopada, po ósmej kolejce PLS. Problem polega jednak na tym, że jak donosi „Przegląd Sportowy” trener Raul Lozano nie chce się na takie rozwiązanie zgodzić. Dlatego zamierza wywalczyć dla siebie i kadry więcej czasu.

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved