Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Białostoczanki mają serce do walki

Białostoczanki mają serce do walki

Zawodniczki Pronar Zeto Astwa AZS Białystok zajęły trzecie miejsce w turnieju rozgrywanym na Białorusi. W Baranowiczach białostoczanki wygrały tylko jeden mecz, ale z tygodnia na tydzień ich gra wygląda coraz lepiej.

Na inaugurację Podlasianki zmierzyły się z gospodyniami turnieju. Lepszy okazał się zespół z Baranowicz, który zwyciężył 3:1. W drugim meczu wyższość wykazały zawodniczki Minczanki Mińsk, wygrywając 3:0.

Nie można sugerować się samymi wynikami. Dziewczyny były trochę zmęczone ciężkimi treningami na obozie w Wilkasach. Forma ma przyjść dopiero na ligę. Uważam, że gra drużyny wyglądała bardzo obiecująco. Widać było, że zawodniczki wkładają serce w to, co robią – opowiada Czesław Tobolski, trener akademiczek.Białostoczanki najlepiej spisały się w trzeciej potyczce, kiedy to po wyrównanym spotkaniu wygrały 3:2 z Niemnem Grodno. To zwycięstwo dało im trzecie miejsce w turnieju.

Jest solidna przyjmująca!

W białostockim zespole wystąpiła testowana Białorusinka – Tatiana Gordeejeva. 24-letnia lewoskrzydłowa przyjmująca ma za sobą występy w reprezentacji kraju.

Tatiana zaprezentowała się bardzo solidnie. Widać u niej braki treningowe, ale po tym, co pokazała, oceniam, że będzie sporym wzmocnieniem. Jestem już po rozmowach z prezesem Stanisławem Łuniewskim i powiedziałem, że chciałbym ją mieć w zespole na dłużej. Mam nadzieję, że tak się stanie – mówi trener Tobolski.

Muszą być w komplecie

Na turnieju nie było odpoczywających po mistrzostwach Europy Olgi Palczewskiej oraz Eleny Hendzel. Do pełni sił nie doszła jeszcze Dominika Koczorowska.

W pełnym składzie będzie nam dużo łatwiej. Wyniki pokazują, że przed nami jeszcze sporo pracy, ale czasu też mamy dostatecznie dużo. Dwa tygodnie pracy z trenerem Tobolskim przyczyniły się do znacznych postępów w naszej grze. Myślę, że stać nas na lepsze występy niż w zeszłym sezonie – ocenia Joanna Szeszko, kapitan zespołu.

Teraz siatkarki trenują w Białymstoku. Pod koniec października planowany jest wyjazd na dziesięciodniowy obóz.

Wyniki turnieju w Baranowiczach

Atlant Baranowicze – Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:1

(25:20, 27:25, 20:25, 25:23)

Minczanka Mińsk – Pronar Zeto Astwa AZS 3:0

(25:22, 25:17, 25:20)

Niemen Grodno – Pronar Zeto Astwa AZS 2:3

(27:25, 22:25, 25:19, 19:25, 10:15)

Skład Pronaru w Baranowiczach

Kulikowa, Szeszko, Kulik, Sachmacińska, Kalinowska, Gordeejeva, Saad (libero) oraz Zakrzewska, Gierak

źródło: poranny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved