Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Beniaminek z Torunia z kompletem punktów

Beniaminek z Torunia z kompletem punktów

fot. archiwum

Ostrowieckie siatkarki zostały rozbite przez rewelacyjną ekipę beniaminka i lidera z Torunia. W żadnym z trzech setów drużyna przyjezdna nawet nie przekroczyła bariery 20 punktów.

Wciąż nikomu nie udało się urwać nawet seta toruńskiemu beniaminkowi I ligi.

 

Budowlani w trzecim swoim meczu trzeci raz wygrały do zera, tym razem z bardzo mocnym KSZO Ostrowiec. 

To kolejna wielka niespodzianka ze strony toruńskiego beniaminka. KSZO to czołowy zespół I ligi z ubiegłego sezonu. Teraz jest jeszcze wzmocniony i liczy na walkę być może nawet o awans do LSK. W Toruniu siatkarki z Ostrowca zbyt wiele nie powalczyły i po nieco ponad godzinie gry mogły wracać do domu.

Już nawet nie zwycięstwo w trzech setach jest istotne, ale styl gry torunianek. Gospodynie dominowały od pierwszej do ostatniej piłki, w żadnych secie KSZO nie zdołało osiągnąć nawet granicy 20 punktów. A przypomnijmy, że w dwóch pierwszych kolejkach ekipa z Ostrowca dwukrotnie wygrywała.

 

Mimo wszystko to był nasz najtrudniejszy przeciwnik w tym sezonie – podkreśla trener Ewa Openchowska . Może wynik tego nie pokazuje, ale to efekt naprawdę doskonałej gry mojego zespołu. Mimo wszystkich naszych problemów z pieniędzmi dziewczyny pokazały wielką ambicję.

 

W zespole Budowlanych świetnie po raz kolejny zagrała kapitan Maja Soja , urozmaiconą zagrywką skutecznie ochotę do ataków odbierała przyjezdnym 17-letnia Agnieszka Sikorska . W toruńskich barwach zadebiutowała zaledwie 16-letnia Patrycja Polak . I zrobiła to w świetnym stylu, bo w końcówce ostatniej partii kończyła większość piłek w ataku.

 

Nie chciałabym nikogo wyróżniać, bo po raz kolejny znakomicie zagraliśmy jako zespół. To zresztą podkreślali obserwatorzy, widać był na boisku duch drużyny – mówi Openchowska.

 

Budowlane na pewno będą liderkami I ligi po 3. kolejkach. Teraz wszyscy w Toruniu czekają na pierwszy w sezonie mecz wyjazdowy, który pokaże prawdziwą wartość zespołu. Za tydzień rewelacja sezonu zmierzy się z Politechniką Częstochowa .

 

Przewaga torunianek przez cały pojedynek nie podlegała dyskusji. – Były jakieś przebłyski lepszej gry z naszej strony, ale to zbyt mało, żeby zagrozić Budowlanym. Rywalki dużo lepiej czuły się we własnej, specyficznej hali i bez problemu nas punktowały – mówi Władysław Mazur , kierownik zespołu.

 

Siatkarki z Ostrowca za to fatalnie radziły sobie w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła, a zwłaszcza w przyjęciu. – Nie graliśmy absolutnie tego, co potrafimy. O tym meczu trzeba chyba jak najszybciej zapomnieć – podsumował Mazur.

 

Budowlani Toruń – AZS KSZO Ostrowiec 3:0

(25:17, 25:17, 25:19)

 

Skałdy:

Budowlani: Soja, Marchlewska, Liss, Filipowicz, Konkolewska, Sikorska, Januszewska (libero) oraz Polak

AZS KSZO : Sojka, Żalińska, Walawender, Żółtańska, Buzała, Kosiorowska, Kosiarska (libero) oraz Świerszcz, Maj, Wardzińska, Wiatrowska.

 

Zobacz także:

Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: gazeta.pl, pomorska.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved