Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Szewczenko: Trento czekają sankcje za przejście Kazijskiego

Szewczenko: Trento czekają sankcje za przejście Kazijskiego

Cały czas nie milkną echa przejścia jednego z najzdolniejszych siatkarzy młodego pokolenia – Mateja Kazijskiego. Bułgar opuścił moskiewskie Dynamo i przeniósł się do słonecznej Italii. Jest teraz partnerem Michała Winiarskiego.

Wiceprezydent Wszechrosyjskiej Federacji Siatkówki Stanisław Szewczenko niedawno oświadczył, że na posiedzeniu sportowej komisji FIVB była rozpatrywana sprawa z transferu Mateja Kazijskiego.

Posiedzenie sportowej komisji odbyło się w czwartek pod przewodnictwem prezydenta FIVB Rubena Acosty. Zostałem pierwszym reprezentantem naszego kraju, biorącym udział w tym zjeździe. Jednym z tematów o którym dyskutowaliśmy bezpośrednio dotykał Superligi. Mowa była o głośnym przejściu z moskiewskiego Dinama do włoskiego Trento lidera reprezentacji Bułgarii Matieja Kazijskiego. FIVB uznała, że transferowy certyfikat Kazijski otrzymał niezupełnie poprawnie z prawnego punktu widzenia. Siatkarz miał jescze obowiązujący kontrakt z moskiewskim klubem. Acosta wydał polecenie dyrektorowi sportowemu FIVB, aby ten zorientował się w sytuacji. Naturalnie, że do Dinama Kazijski nie wróci. Lecz Triento, najprawdopodobniej, czekają określone sankcje – powiedział Szewczenko w wywiadzie dla rosyjskiego dziennika Sport-Ekpress.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved