Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Zapowiedź meczu Resovia – J.W Construction AZS

PLS: Zapowiedź meczu Resovia – J.W Construction AZS

W pierwszym meczu 3 kolejki Polskiej Ligii Siatkówki, ekipa Asseco Resovii Rzeszów podejmować będzie u siebie J.W Construction AZS Politechnikę Warszawską, zamykającą tabelę PLS.

Zespół gospodarzy w każdym z trzech rozegranych jak dotąd spotkań ligowych odnosił zwycięstwo. W starciu z drużyną Politechniki, Resovia upatrywana jest w roli faworyta, lecz ów stwierdzenie wcale nie musi znaleźć swego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Zmagania w tym sezonie Rzeszowianie rozpoczęli meczem z ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle, gdzie wprawdzie padł wynik 3:0, lecz momentami gra podopiecznych trenera Sucha nie wyglądała najlepiej. Mimo, iż w następnych kolejkach oponenci wydawali się (na papierze) coraz słabsi… Resoviacy grali coraz gorzej (zwycięstwo 3:1 z Jadarem Radom i 3:2 po ogromnych męczarniach z Delectą Bydgoszcz). Wpływ na pochylenie równi, na której wydaje się znajdować Asseco Resovia mają dwa czynniki – dobra gra drużyn nie mających wielkich nazwisk w swoich szeregach i słabnąca jakość gry posiadającego ogromny potencjał ludzki Rzeszowa.

Jeszcze większych powodów do zwieszenia nosa na kwintę mają sympatycy J.W Construction AZS Politechniki Warszawskiej. Ich drużyna jak dotąd zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli, nie mając na koncie zdobytego ani jednego punktu, ba, nawet seta. „Inżynierowie” w fatalnym stylu przegrali pierwsze spotkania, za szczególnie bolesną można uznać drugą porażkę na swoim parkiecie z Wkręt-Metem Domexem AZS Częstochowa. Siatkarze spod jasnej Góry nie pozwolili Warszawianom „wyjść z 20” w żadnym z setów! Dodatkowej dramaturgii całej sytuacji dodaje wypowiedź Edwarda Skorka, który stwierdził, iż nie widzi perspektyw na lepszą grę. Iskierką nadziei, może okazać się jednak powrót po kontuzji oka przyjmującego Marka Siebecka. Zawodnik ten nie grał od początku sezonu. Teraz, w trudnych momentach to on będzie brał ciężar gry na swoje barki.Starcie Asseco Resovii Rzeszów z J.W Construction AZS Politechniką Warszawską nie będzie nudnym spotkaniem (jakby mogło wynikać z zapowiedzi), wręcz przeciwnie, obydwie drużyny muszą coś udowodnić. Politechnika nie mając kompletnie nic do stracenia będzie chciała odbić się od dna, natomiast zespół trenera Sucha, po lekkim podtopieniu wypłynąć na powierzchnię, udowadniając tym samym, że jego możliwości są co najmniej tak wielkie jak potencjał.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved