Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Wlazły zaskoczył Waldemara Wspaniałego

Mariusz Wlazły zaskoczył Waldemara Wspaniałego

- Za nami dwie kolejki ligi i jest za wcześnie, żeby wyciągać jakieś generalne wnioski - mówi wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej d/s szkoleniowych, Waldemar Wspaniały. - Do końca rozgrywek jest daleko i wiele może się zdarzyć.

W ciągu kilku dni rozegrane zostały dwa mecze z udziałem czołowych drużyn – PGE Skra Bełchatów pokonała Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa (3:2) oraz Jastrzębski Węgiel przegrał w takim samym stosunku z Mlekpolem AZS-em Olsztyn. Spotkanie w Bełchatowie stało na wyższym poziomie – powiedział Waldemar Wspaniały. – To w Jastrzębiu obfitowało w dużą liczbę błędów. Gra obu zespołów była nierówna. Sala w Jastrzębiu nie sprzyja grze w obronie. Gospodarze piątego seta przegrali trochę na własne życzenie. Pod koniec tie breaka kiedy jest równo kwestię serwisów można było chyba inaczej rozwiązać.

Jak dodał wiceprezes PZPS wielkich fajerwerków w tych meczach nie było. Podobała mi się gra obronna Wkręt-Metu. W Rzeszowie Asseco Resovia straciła punkt w meczu z Delectą Bydgoszcz. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Krzysztofa Janczaka. Mimo że to sport bardzo zespołowy, to jeden gracz może narobić przeciwnikowi wiele szkody – powiedział Waldemar Wspaniały. Gdy jeszcze ma wsparcie w kolegach, to faworyt zaczyna mieć kłopoty. Tak też było w Rzeszowie.

Waldemara Wspaniałego nic nie zaskoczyło w pierwszych meczach Polskiej Ligi Siatkówki. O tym, że Stephane Antiga jest klasowym zawodnikiem wiedziałem co najmniej 2000 roku, kiedy Mostostal grał z Paris Volley w Lidze Mistrzów – powiedział Waldemar Wspaniały. – Może zaskoczyła mnie tylko bardzo dobra gra Mariusza Wlazłego. Jego forma przypominała najlepsze reprezentacyjne czasy. Miał ostatnio w grze i treningu przerwy. Nie wiem na czym to polega.

źródło: pls.pl