Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Marcel Gromadowski: To był dobry wybór

Marcel Gromadowski: To był dobry wybór

Wicelider Serie A Cimone Modena pokonał Coprę Piacenza 3:1, w meczu 4. kolejki włoskiej Serie A. W tym drugim zespole od tego sezonu występuje Marcel Gromadowski.

We Włoszech jestem już drugi miesiąc, do klubu dołączyłem pod koniec okresu przygotowawczego – powiedział Marcel Gromadowski. – Po powrocie z Uniwersjady miałem tydzień wolnego, a następnie przyjechałem do Włoch.

Ze szkołą włoską w siatkówce Marcel Gromadowski miał już styczność w Polsce. W pierwszym roku pracy Raula Lozano został powołany do kadry. Wiele elementów z włoskiej szkoły było też w Kadrze B, której zawodnik Copry Piacenza, a poprzednio Mostostalu Azotów Kędzierzyna-Koźla, jest mocnym punktem.Bardzo mnie cieszy znakomita organizacja klubu – powiedział Marcel Gromadowski. – Zawodnik ma praktycznie wszystko podane na tacy. Ma tylko skupić się na treningu i grze. Bycie w takim klubie jest samą przyjemnością. Cieszę się, że podjąłem taką decyzję. Pierwszym atakującym w klubie jest Ventceslav Simeonov, który w ostatnim meczu zdobył piętnaście punktów. On oraz inny Włoch z bułgarskim rodowodem Hristo Zlatanov są zwykle najskuteczniejszymi zawodnikami Copry Piacenza.

Konkretnych celów przed nami w tym sezonie nie postawiono – mówi Marcel Gromadowski. – Nie ma żadnego ciśnienia, nikt nie wywiera presji. Mamy przede wszystkim grać dobrze, najlepiej jak potrafimy. W składzie zespołu są zawodnicy o dużym potencjale, więc z optymizmem patrzę w przyszłość.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved