Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dorota Świeniewicz: Nie pojadę na Puchar Świata do Japonii

Dorota Świeniewicz: Nie pojadę na Puchar Świata do Japonii

W zeszłym tygodniu informowaliśmy szeroko o problemach Doroty Świeniewicz, które związane są z koniecznością pogodzenia gry w siatkówkę na poziomie reprezentacyjnym, z opieką nad kilkumiesięcznym dzieckiem.

Czy rozważając możliwość odejścia od siatkówki rozmawiała pani na ten temat z trenerem Marco Bonittą?

Tak, rozmawiałam z nim przed wylotem do Hiszpanii. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że na Puchar Świata do Japonii nie pojadę. Jemu jest potrzebna zawodniczka spokojna, która myśli tylko i wyłącznie o grze i kolejnych meczach, a nie o dziecku, gdyż do Japonii Julka nie mogłabym ze sobą zabrać. To jest za długa podróż dla tak małego dziecka, po drugie w Japonii zmienialibyśmy miejsce pobytu średnio co kilka dni, co wiąże się z kolejnymi wyjazdami. Marco powiedział, że nie będzie narażał małego na tego typu wrażenia i dodał, że ode mnie również nie będzie wymagał tego, abym Julka teraz zostawiła. Wcześniej, po dłuższej nieobecności w domu mojej i Marka (spowodowanej pobytem na Grand Prix), synek nas nie poznał. Bardzo bym nie chciała, żeby znowu przeżywał to samo.To, że nie jadę teraz do Japonii oczywiście nie znaczy, że moja droga do reprezentacji definitywnie się zamyka. Trener zapewnił mnie, że jeśli w przyszłości będę mu potrzebna, to na pewno mnie do tej drużyny powoła. Nie jest to więc koniec mojej kariery reprezentacyjnej.

Czy przed ostateczną decyzją o wyborze klubu, miała pani jakieś inne oferty z polskich lub włoskich klubów?

Tak, miałam propozycje z Włoch, Polski i Rosji. Wybrałam Hiszpanię, bo tak jak powiedziałam, oferta z mojego obecnego klubu była bardzo atrakcyjna. Wszedł on do pierwszej ligi, chce zaistnieć w tych rozgrywkach, w przyszłym roku chce się pokazać w europejskich pucharach. Dla mnie to coś innego, coś, czego jeszcze nie robiłam, nigdy nie grałam w beniaminku ligi, więc to duże wyzwanie. To mocna drużyna, stawia się przed nami wysokie cele i mam nadzieję, że wszystkie je zrealizujemy.

Więcej w serwisie www.reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved