Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Waldemar Sagan po turnieju z okazji 25-lecia Pałacu

Waldemar Sagan po turnieju z okazji 25-lecia Pałacu

Klub Sportowy Pałac Bydgoszcz obchodzi swoje 25 urodziny. Uświetnieniem odchodów srebrnej rocznicy był zorganizowany nad Brdą towarzyski turniej siatkarek. Centrostal uplasował się w nim tuż za podium, zapisując na swoim koncie dwa zwycięstwa i jedną porażkę.

Najpierw w 1975 roku powstały grupy młodzieżowe – wspomina wiceprezes bydgoskiego klubu Waldemar Sagan. – Cztery lata później działał MKS Pałac, a w październiku 1982 roku stworzyliśmy sekcję seniorską, która przez kilka lat walczyła o awans do drugiej ligi. Siatkarki Pałacu w sezonie 1991/92 były już w Serii A i zdobyły Puchar Polski. Rok później, jako beniaminek ekstraklasy, sięgnęły po mistrzostwo kraju.

W bydgoskim klubie grały m.in. Dorota Rucka, Agata Kiełtucka, Dorota Nowosielska, Agnieszka Obrembska, Irina Archangielska czy Ewa Kowalkowska. Udział w sukcesach mają wybitni trenerzy Jerzy Skrobecki, Leszek Piasecki, Jerzy Komorowski czy Piotr Makowski. Obecnie zespół GCB Centrostal Bydgoszcz prowadzi Jacek Grabowski.Jak podkreślił Waldemar Sagan Bydgoszcz zgłosiła się do organizacji przyszłorocznych meczów Ligi Światowej i World Grand Prix. Miasto nad Brdą przyjmowało już te zawody w latach poprzednich. – Konkurencja jest bardzo duża, chętnych w kraju do przyjęcia czołowych zespołów siatkarskich świata nie brakuje– mówi. – Sympatycy siatkówki w Bydgoszczy będą ściskać kciuki za polski zespół w Pucharze Świata bowiem olimpijski awans jest nam wszystkim potrzebny.

Zespół do nowego sezonu przygotowywał Jacek Grabowski. – Do faworytów rozgrywek nie zaliczamy się, ale nikomu nie zamierzamy ustępować – powiedział trener Garbowski. – Mamy swoje sportowe ambicje. Chcemy przede wszystkim pokazać dobrą grę. Jak będziemy dobrze grać, to i wyniki przyjdą. Słabych zespołów w Lidze Siatkówki Kobiet raczej nie będzie. Na jednym z turniejów widziałem np. Stal Mielec i drużyna ta na pewno nie będzie dostarczycielem punktów.

Zobacz również:

Turniej z okazji 25-lecia Pa�acu: Triumf Dresdner SC

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved