Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jerzy Matlak: Spora dawka optymizmu

Jerzy Matlak: Spora dawka optymizmu

- Podczas turnieju w Szamotułach otrzymałem sporą dawkę optymizmu - powiedział prowadzący Farmutil Piła, Jerzy Matlak. Jego zespół wygrał w rywalizacji z Winiarami, Aluprofem i AZS-em AWF Poznań.

Nic też dziwnego, że wielokrotne mistrzynie Polski wracały do domu w radosnych nastrojach.

Zawodniczki również otrzymały ważną informację – powiedział Jerzy Matlak. – Wiedzą, że coś potrafią w starciu z potentatami naszej ligi. Wygraliśmy na Słowacji zawody, ale wtedy nie wiedzieliśmy czy my jesteśmy tak dobre czy konkurentki tak słabe. Jadąc do Szamotuł spodziewałem się, że moja drużyna będzie miała poważne kłopoty. Na miejscu okazało się, że jest inaczej. Kalisz pierwszy mecz miał słaby. Bielsko z dnia na dzień grało coraz gorzej. Poznań w poszczególnych setach pokazał dobrą siatkówkę, momentami dzielnie sprawował.W składzie na nowy sezon trener Matlak ma jedenaście zawodniczek. Niedawno został podpisany kontrakt ze słowacką przyjmującą, ale okazało się, że zawodniczka ta złożyła swój autograf jeszcze na piśmie z klubem tureckim. – Teraz niech CEV rozwiązuje sprawę – mówi Jerzy Matlak. – Mam pieniądze na jeszcze jedną zawodniczkę, ale na rynku nie ma siatkarek o odpowiedniej klasie. Wydawać pieniędzy nie ma sensu. Widzę, że konkurencja sypała groszem, a czy nabytki będą lepsze od mojej młodzieży to zobaczymy.

Jak mówi Jerzy Matlak w wyjściowej szóstce Farmutilu będą cztery zawodniczki w wieku 19-22 lat. Karierę będzie musiała prawdopodobnie zakończyć Irina Starzyńska. – Ma poważną kontuzję kręgosłupa – mówi Matlak. – Myślałem czy nie przerobić Teixeiry na libero, ale na razie nie wprowadzę tego pomysłu w życie.

Kadra Farmutilu: Katarzyna Skorupa, Anna Manikowska, Agnieszka Kosmatka, Anita Chojnacka, Dominika Sieradzan, Julia Szelikina, Agnieszka Bednarek, Bejga, Klaudia Kaczorowska, Teixeira, Marta Kuehn.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved