Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Przed poniedziałkowym meczem w Sosnowcu

PLS: Przed poniedziałkowym meczem w Sosnowcu

W ostatnim meczu drugiej kolejki PLS rozegrają Płomień Sosnowiec i ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle. Obie drużyny po porażkach w zeszłym tygodniu zapowiadają walkę o zwycięstwo.

W pierwszej kolejce podopieczni trenera Zawieracza mieli ciężką przeprawę z mistrzami Polski. Choć PGE Skra wygrała w trzech setach, to jednak sosnowiczanie sprawili bełchatowianom wiele problemów. Po spotkaniu zespół z Zagłębia był chwalony za grę. Dobra postawa Sosnowca dobrze rokuje na przyszłe mecze, także ten z Kędzierzynem. W zespole z Sosnowca widać było niedociągnięcia, których to powodem jest niezgranie zespołu. Tydzień wspólnych treningów być może już w pewnym stopniu pozwoli je wyeliminować. Drużyna Płomienia przez wielu stawiana jest w roli outsidera Polskiej Ligi Siatkówki, dlatego w kolejnych spotkaniach zawodnicy z Sosnowca będą walczyć o wygrane.

Drużyna z Kędzierzyna w swoim pierwszym meczu w tym sezonie także przegrała w trzech setach z Resovią. Podopieczni Andrzeja Kubackiego rozegrali w Rzeszowie złe spotkanie. Popełniali wiele niewymuszonych błędów. Sami oddali rzeszowianom półtora seta po owych błędach własnych. W meczu z Sosnowcem kędzierzynianie będą chcieli pokazać, że mecz z Resovią i ilość błędów w tym spotkaniu były tylko wypadkiem przy pracy. Spotkanie to było szczególnie ciężkie dla kędzierzyńskiego rozgrywającego, Jakub Oczki, który całe spotkanie grał bez zmiennika. Kontuzja Grzegorza Pilarza wyeliminowała go z gry na długi czas. Dlatego w ekipie ZAK S.A. kilka dni temu pojawił się nowy, klasowy zawodnik. Kontrakt z kędzierzyńskim klubem podpisał reprezentacyjny rozgrywający Łukasz Żygadło. Jest to z pewnością duże wzmocnienie dla drużyny Andrzeja Kubackiego. Jeśli wszystkie formalności zostaną załatwione, Łukasz Żygadło wystąpi już w meczu w Sosnowcu.Kadrowo mocniejszy jest zespół z Kędzierzyna. Jednak to nie nazwiska grają na boisku. Płomień choć bez znanych w świecie nazwisk potrafi grać składną i skuteczną siatkówkę, co pokazał w meczu z mistrzami Polski. Dla sosnowiczan atutem również będzie własna hala i miejscowi kibice. Jak podzielone zostaną punkty w Sosnowcu, czy może całą pulę zbierze jedna drużyna? Tego dowiemy się w poniedziałek. Spotkanie rozegrane zostanie o godz. 18.30.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved