Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Klaudia Kaczorowska: Siatkarska wizytówka Trzcianki

Klaudia Kaczorowska: Siatkarska wizytówka Trzcianki

Mało kto się spodziewał, że siatkarka Farmutilu Piła, Klaudia Kaczorowska, która swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w Trzciance, w takim krótkim czasie zajdzie tak daleko.

Tym bardziej, że początkowo wcale nie myślała poważnie o siatkówce.

Później jednak udało mi się namówić na siatkówkę i tak się zaczęło – tłumaczy jej pierwszy trener Zbigniew Szpak z MKS MDK TrzciankaDalej wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. Po kilku latach gry w zespołach Nafty Piła, Klaudia Kaczorowska trafiła do Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Do dzisiaj ma w domu listę kandydatek do SMS Sosnowiec. Tam Klaudia w rankingu oceniającym umiejętności siatkarskie znalazła się na drugim miejscu w gronie blisko trzystu kandydatek. Wtedy też można było przypuszczać, że Klaudia w niedługim czasie może zaistnieć w reprezentacji naszego kraju – dodaje trener Zbigniew Szpak.

W tym czasie Klaudia Kaczorowska, grała we wszystkich młodzieżowych reprezentacjach naszego kraju, zdobywając między innymi srebrny medal Mistrzostw Europy krajów wschodnich w kategorii juniorek. Sukcesy odnosiła też w rozgrywkach klubowych z pilską Naftą. Za takie należy uznać wicemistrzostwo Polski w młodziczkach oraz złoto i brąz w kadetkach. To zaowocowało powołaniem 18-letniej Klaudii Kaczorowskiej do kadry seniorskiej Marco Bonitty.

Kiedyś marzyłam o powołaniu do kadry, choć nie wiedziałam, że stanie się to tak szybko – mówi Klaudia. – Z trenerem póki co średnio się dogadujemy, bo mówi po włosku, ale wszystko tłumaczy Magda Śliwa. Atmosfera w w kadrze jest świetna. To naprawdę wielkie przeżycie i wielkie wyróżnienie – kontynuuje Klaudia Kaczorowska.

Trzcianecka siatkarka z bardzo dobrej strony pokazała się podczas rozgrywek światowego Grand Prix, w którym Polski zajęły szóste miejsce. Zrobiła na tyle dobre wrażenie na włoskim trenerze Marco Bonnicie, że ten wybrał ją do szerokiego składu na Puchar Świata.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved