Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Andrzej Jaworski: Trzeba inwestować w młodzież

Andrzej Jaworski: Trzeba inwestować w młodzież

- Mamy najlepszą młodzież w Polsce. Potwierdziły to sukcesy z zeszłego sezonu. Teraz trzeba dbać o jej prawidłowy rozwój, tak aby w przyszłości Gedania mogła się pochwalić silnym zespołem złożonym z wychowanek - mówi przewodniczący Rady Sponsorów Gedanii Andrzej Jaworski.

Energa Gedania w zbliżającym się sezonie ma wywalczyć minimum 5 miejsce. To Pana zdaniem ambitne zadanie?

Przede wszystkim myślę, że realne. Uważam także, że dziewczyny stać na wygraną z najlepszymi polskimi drużynami. Mamy bardzo dobry oraz ambitny zespół. Wspólnie z sponsorem i prezesem klubu zależało nam na zbudowaniu właśnie ambitnej i pracowitej ekipy.Nie popełniono błędu z ubiegłego sezonu, kiedy postawiono na niezbyt młodą Małgorzatę Niemczyk, która miała pomóc drużynie utrzymać się w najwyższej lidze?

Przed ubiegłym sezonem było duże zamieszanie z pieniędzmi. Budowaliśmy drużynę z zawodniczek, które były na rynku. Ryzykowaliśmy. Ale udało się. Energa Gedania gra w LSK. Drugi etap przewidywał zbudowanie drużyny, która będzie walczyć o wyższe cele.

I tym ma być 5 miejsce?

Dokładnie. Nie można jednak zapominać, że to także jest tylko kolejny etap budowy drużyny.

Co ma Pan na myśli?

Gedania stawia na młodzież. Mamy najlepsze dziewczyny w Polsce. Potwierdziły to sukcesy z zeszłego sezonu. Teraz trzeba dbać o ich prawidłowy rozwój, tak aby w przyszłości Gedania mogła się pochwalić zespołem złożonym z wychowanek, grających o najwyższe laury. Gdańsk zasługuje na medale także wśród seniorek.

Oglądał Pan mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet?

Tak. Dwa mecze. Wygrany z Serbkami i przegrany z Rosjankami.

Nie żal było Panu, że żadna z dziewczyn z reprezentacji nie gra w Gdańsku?

Na pewno tak. Choć pocieszające jest to, że trzy z nich nauczyły się grać w Gedanii: Izabela Bełcik, Milena Rosner i Eleonora Dziękiewicz.

Ale dla kibica Gedanii to małe pocieszenie?

Zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego też postanowiłem dwa lata temu pomóc klubowi z tak bogatą tradycją. Na efekty musimy jeszcze trochę poczekać, choć wśród juniorek, to raczej inni muszą dużo ćwiczyć, aby dorównać drużynie z Gdańska. Jak wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem, tak jak jest do tej pory, to nie tylko będziemy oglądać byłe zawodniczki Gedanii w reprezentacji, ale także obecne. Już dziś do szerokiej kadry trafiła Berenika Tomsia, a proszę mi uwierzyć, będą następne dziewczyny z orzełkiem na koszulce.

No dobrze, ale chyba nie chce Pan powiedzieć, że pomaga Pan Gedanii tak bezinteresownie?

Dlaczego nie? Wielokrotnie powtarzałem, że przyszłością Polski jest młodzież. To właśnie w nich trzeba inwestować, a czas poświęcony na pewno się zwróci. Sport jest świetną szkołą charakteru. W Gedanii jest sport oraz młodzież stąd moje zaangażowanie.

Dziękuję za rozmowę.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved