Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wojciech Bućko: Wprowadzić spokój do gry

Wojciech Bućko: Wprowadzić spokój do gry

fot. archiwum

PLKS Pszczyna przegrał swój inauguracyjny mecz w I lidze z Piastem Szczecin, a już w najbliższą sobotę wyjeżdża na spotkanie do Chorzowa. O analizę pierwszego ligowego pojedynku pokusił się trener pszczynianek, Wojciecha Bućko.

Obraz sobotniego meczu był korzystny dla nas od samego początku – rozpoczął szkoleniowiec PLKS Pszczyna – Wydawało się, że to my jako gospodarz możemy przegrać pierwszego seta, zanim ta machina meczowa zacznie się rozkręcać. Stało się dokładnie odwrotnie. To Piast w pierwszym secie narobił masę błędów i to powinno upewnić nas w dalszej części gry .

 

Tak jednak nie było, bo od drugiej partii przyjezdne zagrały zdecydowanie lepiej. Przede wszystkim uważniej i lepszą zagrywką. W nasze szeregi wkradły się nerwy, czuło się bezradność, a do tego nie mieliśmy dziewczyny, która wzięłaby ciężar gry na siebie i zaatakować z piłki sytuacyjnej. I to był klucz do zwycięstwa dla szczecinianek . 

Mówił pan, że dziewczyny się “zagotowały”.

 

“Zagotowały” dlatego, bo miały do siebie wzajemne pretensje. Atakujące do przyjmujących, że nie przyjmują piłek, a przyjmujące do atakujących o to, że nie naprawiały ich błędów, tylko czekały na dobre piłkę z akcji. Pierwszego seta zagraliśmy bardzo ładnie środkiem, gdzie dobrze prezentowały się Magda Soter i Joanna Markiel. Później już graliśmy bez środkowych, bo rywalki pogoniły nas zagrywką .

 

Zgodzi się pan z opinią, że nie ma co robić z tej porażki tragedii, bo Piast mierzy w LSK, a my tylko marzymy o utrzymaniu w lidze .

 

Oczywiście, nie rozdzielamy szat. Musimy sie jednak nastawić na to, że musimy wykorzystywać każdy mecz, w którym możemy zdobyć jakieś punkty, czy to jeden czy trzy. Nie ważne czy przeciwnikiem będzie Wisła Kraków, Gwardia Wrocław czy inne zespoły z czołówki. Do naszej gry musimy wprowadzić przede wszystkim więcej spokoju. To może być klucz do naszych zwycięstw .

 

Dziękuję za rozmowę.

 

Rozmawiał Radosław Jeleń

źródło: infopres.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved