Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Akademickie derby dla Częstochowy

PLS: Akademickie derby dla Częstochowy

Siatkarze Wkręt-Metu w dzisiejszym spotkaniu z Politechniką nie tylko nie pozwolili wygrać gospodarzom seta, ale też nie dali warszawiakom zdobyć 20 punktów w żadnej partii.

Nie udał się Politechnice debiut w nowej hali. O ile początek pierwszego seta zapowiadał w miarę wyrównaną walkę o punkty, to od pierwszej przerwy technicznej wyraźną przewagę zaczęła uzyskiwać AZS Częstochowa. Przy stanie 8:8 Paweł Woicki kiwką zmylił blok przeciwnika, następnie Phil Eatherton zaatakował ze środka. W kolejnej akcji autowym atakiem nie popisał się Przemysław Michalczyk, po czym Bartosz Janeczek skutecznie obił blok stołecznej drużyny i goście wyszli na prowadzenie 8:12. Po atakach Marcina Wiki i Krzysztofa Gierczyńskiego przewaga częstochowian wzrosła do pięciu punktów (9:14). Gdy po zablokowaniu Radosława Rybaka zrobiło się 11:18, trener Edward Skorek poprosił o czas, po którym atakujący „Inżynierów” ponownie został zablokowany. Następnie Janeczek zaserwował asa i jasne się stało, że już gościom nic nie przeszkodzi w wygraniu tego seta. Nie pomogła zrobiona przez Skorka podwójna zmiana (Położewicz za Chudika oraz Buszek za Rybaka). Skuteczny atak Marcina Wiki (14:25) zwieńczył zwycięstwo częstochowian w tym secie.

W drugiej partii meczu powtórzyła się niemal dokładnie sytuacja z partii pierwszej. Mimo, że gospodarzom udało się wyjść początkowo na prowadzenie 3:1, to goście dosyć szybko wyrównali (4:4), a na pierwszą przerwę techniczną schodzili z dwupunktowym prowadzeniem (6:8).Od stanu 10:12 częstochowianie zaczęli „odjeżdżać” swoim rywalom. Skuteczne ataki Krzysztofa Gierczyńskiego i Piotra Nowakowskiego pozwoliły na uzyskanie sporej przewagi (13:19). Jednak gdy po drugiej stronie siatki pojawił się za Antona Kulikowskiego Jakub Radomski, warszawianie dzięki jego atakom podgonili na 16:20. Ale końcówka seta ponownie należała do ekipy spod Jasnej Góry. Po asie serwisowym Eathertona mieli oni pierwszą piłkę setową (17:24), ale potrzebowali jeszcze trzech akcji, by skończyć te partie meczu. Tym razem bohaterem ostatniej akcji został Krzysztof Gierczyński, po którego ataku częstochowianie mogli się cieszyć z wygranej 19:25.

W trzecim secie zrobiło się nieco ciekawiej, kiedy po początkowym prowadzeniu częstochowian (1:3 po atakach Eathertona), inicjatywa przeszła w ręce warszawian. Udało im się wyjść na dwupunktowe prowadzenie (7:5, 8:6), ale ten stan nie potrwał zbyt długo. Od remisu 9:9 zaczęła się powtarzać sytuacja z poprzednich części meczu. Po błędzie przełożenia rąk, z taktyczną zagrywką Nowakowskiego nie poradził sobie Jakub Radomski (9:11) i Edward Skorek po raz kolejny podczas tego spotkania zmuszony był wziąć czas. A po czasie ataki Wiki i Gierczyńskiego spowodowały, że Wkręt-Met znów odskoczył swoim rywalom. A i oni trochę w tym pomogli dokładając swoje własne błędy. Nic więc dziwnego, że podopieczni Radosława Panasa wygrali także tego seta (17:25) i wywieźli z Warszawy cenne trzy punkty.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Paweł Woicki (Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa).

AZS Politechnika – AZS Częstochowa 0:3

(14:25, 19:25, 17:25)

JW. Construction AZS Politechnika Warszawska: Kowalczyk, Chudik, Rybak, Michalczyk, Markiewicz, Kulikowskyi, Wojtaszek (libero) oraz Buszek, Radomski, Położewicz

Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa: Gierczyński, Nowakowski, Wika, Woicki, Janeczek, Eatherton, Gacek (libero)