Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Żygadło zawodnikiem ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle

Łukasz Żygadło zawodnikiem ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle

Łukasz Żygadło, reprezentacyjny rozgrywający zdecydował się zasilić ZAK S.A. Działacze i trenerzy kędzierzyńskiego klubu zdecydowali się poszukać nowego rozgrywającego, gdyż groźnej, przewlekłej kontuzji nabawił się Grzegorz Pilarz, co na dłuższy czas eliminuje go z gry.

Miał on być podstawowym zawodnikiem kędzierzyńskiego zespołu, który został teraz z tylko jednym siatkarzem odpowiedzialnym za wystawianie – Jakubem Oczko.

Pierwsze kroki prezes Kazimierz Pietrzyk skierował do reprezentanta Polski – Łukasza Żygadły, który jest aktualnie wolnym zawodnikiem. 28-latek ostatnie sezony spędził w Panathinaikosie Ateny, Halkbanku Ankara, Dynamie Jantar Kaliningrad. Przede wszystkim jest jednak etatowym kadrowiczem, a w zespole narodowym jest zmiennikiem Pawła Zagumnego.Po wstępnej rozmowie postanowiliśmy się spotkać i porozmawiać o konkretach – mówi Pietrzyk. – Chcemy Łukasza u siebie i jestem optymistą. Myślę, że możemy osiągnąć porozumienie.

Wczoraj doszło do spotkania zainteresowanych stron, a prezes Pietrzyk przedstawił siatkarzowi swoją propozycję.

Decyzji jeszcze nie podjąłem, bo muszę się z nią przespać – przyznawał wczoraj Żygadło. – Umówiłem się z prezesem, na kolejną rozmowę w czwartek i wówczas dam ostateczną rozmowę. Wiem co proponuje mi klub i myślę, że w Kędzierzynie bym się sprawdził. Znam kilku siatkarzy, grałem w jednym zespole z Jakubem Novotnym i wówczas współpraca nam się układała. Nie mówię nie, choć żadnej deklaracji jeszcze nie złożyłem.

Zgodnie z zapowiedziami punktualnie o 10.00. spotkali się w Kędzierzynie prezes ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle oraz rozgrywający reprezentacji Łukasz Żygadło.-(…)otrzymałem nową propozycję kontraktu Łukasza Żygadło (przypomnijmy, że wczorajsze negocjacje obu panów nad kontraktem nie przyniosły rezultatów).

Jest ona jeszcze bardziej nie do przyjęcia – stwierdził Kazimierz Pietrzyk. W tej chwili analizuję zapisy tej umowy. Za kilka godzin podejmę ostateczną decyzję w tej sprawie – dodał prezes ZAK S.A.

Łukasz Żygadło ostatecznie doszedł do porozumienia z prezesem Kazimierzem Pietrzykiem i będzie w tym sezonie reprezentował barwy kędzierzyńskiego klubu. Wieczorem Łukasz złoży podpis na kontrakcie i wtedy to formalnie stanie się zawodnikiem ZAK S.A.

Łukasz Żygadło ostatnie lata spędził grając w klubach zagranicznych – w Panathinaikosie Ateny, Halkbanku Ankara, oraz Dynamie Jantar Kaliningrad. 28-letni zawodnik jest drugim rozgrywającym reprezentacji Polski.

źródło: mostostal-azoty.pl, nto.pl, Park.fm

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved