Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Łukasz Kadziewicz: To efekt przeciążenia treningami i grą

Łukasz Kadziewicz: To efekt przeciążenia treningami i grą

Kontuzja stopy wykluczy Łukasza Kadziewicza z gry przynajmniej na sześć tygodni. Środkowy reprezentacji i Sparklingu Milano nie wystąpi w turnieju prekwalifikacyjnym do igrzysk w Pekinie.

Aż pięciu polskich siatkarzy podpisało w tym sezonie kontrakty z klubami włoskiej Serie A. Z RPA Perugia do Lube Banca Macerata przeniósł się Sebastian Świderski, Itas Diatec Trentino reprezentują Michał Winiarski i Jakub Bednaruk, w Coprze Piacenza gra Marcel Gromadowski, a w Sparklingu Milano Łukasz Kadziewicz. Dla tego ostatniego początek rozgrywek okazał się wyjątkowo pechowy. Drugi mecz swojego nowego zespołu w Piacenzie Łukasz Kadziewicz oglądał w środę z trybun. Przy jego krzesełku leżały kule.

Co się stało? Jak doszło do kontuzji?Łukasz Kadziewicz: Ból stopy zacząłem odczuwać już podczas meczu sparingowego z Modeną. Ligowy debiut w Serie A przeciwko Taranto rozegrałem właściwie na jednej nodze. Zaciskałem zęby, bo liczyłem na to, że ból minie, że pomogą mi leki i będzie OK. Niestety podczas treningu w Piacenzie w dniu meczu z Coprą ból był już nie do wytrzymania. Zawieziono mnie do szpitala na USG, a do hali wróciłem już o kulach.

Co wykazało badanie? Jak długo potrwa przerwa w treningach?

Mam pękniętą jedną z kości śródstopia. Lekarze twierdzą, że to efekt przeciążenia treningami i grą. To nie był żaden wypadek, nic mi nie spadło na nogę, nikt mi nie nadepnął na stopę. Po prostu organizm dał sygnał, że muszę przyhamować. W najlepszym wypadku będę musiał odpoczywać sześć tygodni, w najgorszym nawet trzy miesiące. Muszę chodzić o kulach, by nie przeciążać stopy, a w poniedziałek mam mieć kolejne badania.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved