Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Ambitne plany Częstochowianki

II liga: Ambitne plany Częstochowianki

Siatkarki Domeksu AZS-u Częstochowianki powinny liczyć się w walce o awans do grona pierwszoligowców. - Mam zespół silniejszy niż przed rokiem - twierdzi trener Częstochowianki Paweł Kapica

Postęp, jaki siatkarki Częstochowianki zrobiły w ciągu ostatnich kilku lat, jest naprawdę olbrzymi. Nie tak dawno walczyły w rozgrywkach III ligi, a w sezonie 2006/2007 były już blisko awansu do grona drużyn walczących na zapleczu żeńskiej ekstraklasy. Podopieczne młodego szkoleniowca, jakim jest Kapica, szansę na awans straciły dopiero w trzeciej rundzie play-off, kiedy to przegrały z PLKS-em Pszczyna. – W tym sezonie też chcemy powalczyć o jak najlepsze miejsce w tabeli – mówi częstochowski trener. – Chcemy się zakwalifikować do grona drużyn, które walczyć będą w drugiej rundzie rozgrywek o awans do pierwszej ligi. Wydaje mi się, że skład, który mamy, może zrealizować takie zadanie. Zobaczymy, jak prezentować się będą pozostałe zespoły grające w naszej grupie. Kwestia awansu będzie w tym roku sprawą otwartą.

Zespół Częstochowianki to mieszanina młodości i doświadczenia. Kapica ma do dyspozycji większość siatkarek, które grały w minionym sezonie. Klub pozyskał też kilka nowych siatkarek, w tym doświadczoną Wiesławę Siudę z MMKS-u Dąbrowa Górnicza.Wiesia na pewno będzie dobrym duchem naszej drużyny – dodaje Kapica. – W pierwszej części rozgrywek nie będę jednak mógł liczyć w dużym stopniu na jej pomoc. W czerwcu urodziła córeczkę i dopiero wraca do pełni formy, ale sądzę, że w najważniejszych meczach ligi będzie już gotowa do gry.

Nowe twarze w drużynie Domeksu to także środkowa Katarzyna Madejska, przyjmujące Marzena Pietroczuk i Anna Kokoszczyk. Do gry w II lidze zgłoszona też będzie wychowanka Częstochowianki Andżelika Kutak.

To są ambitne dziewczyny, które bardzo chcą wywalczyć miejsce w szóstce – twierdzi szkoleniowiec Domeksu. – Na treningach ciężko pracują. Widać, że bardzo zależy im na tym, aby grać w naszym zespole.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved