Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Gwardie rozpoczynają wyścig o awans

Gwardie rozpoczynają wyścig o awans

fot. archiwum

Siatkarki oraz siatkarze Gwardii Wrocław właśnie rozpoczynają nowy sezon ligowy. Celem obydwu zespołów będzie szybki powrót do najwyższych klas rozgrywkowych, już w tym sezonie.

Siatkarki Impelu Gwardii zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Ekipa trenera Rafała Błaszczyka przystąpi do sezonu w zmienionym składzie. Do zespołu dołączyły: atakująca Marta Solipiwko (z Vakifbanku Stambuł), Ewelina Toborek , środkowa bloku z Winiar Kalisz, i Agnieszka Starzyk z Sokoła Chorzów. Po urlopie macierzyńskim wraca doświadczona Małgorzata Kupisz , która wraz z Martą Haładyn powinna stworzyć najlepszą parę rozgrywających w I lidze. Trener Błaszczyk będzie miał w kadrze 18-letnią, bardzo utalentowaną Zuzannę Efimienko oraz zawodniczki stanowiące trzon Gwardii w minionym sezonie – Mroczkowską, Barańską, Koprowską i Jagiełło . Gwardia powinna być jednym z faworytów I ligi.

 

Podobnie przedstawia się sytuacja siatkarzy EnergiiPro Gwardii, których celem także będzie awans do PLS-u. Podopieczni Macieja Jarosza mają na to spore szanse. Klub dokonał kilku znaczących transferów: pozyskał aktualnego mistrza Polski Michała Chadałę , libero Politechniki AZS-u Warszawa Tomasza Drzyzgę oraz graczy AZS-u Nysa – przyjmującego Arkadiusza Olejniczaka i atakującego Daniela Wilka . Zespół wzmocni Arkadiusz Terlecki (wcześniej w Jadarze Radom i Jastrzębskim Węglu), Jaroszowi udało się także zatrzymać na Krupnika, Marciniaka i Dutkiewicza .źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved