Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Start ligi siatkarek – 24 listopada

Start ligi siatkarek – 24 listopada

Zaledwie tydzień po powrocie z Pucharu Świata nasze siatkarki zaczną walkę w LSK. Pierwotnie miała wystartować 13 października. Gdy Polsce przyznano dziką kartę na Puchar Świata (2-17 listopada), było jasne, że trzeba ligę przesunąć.

Nie wchodził w grę tzw. wariant włoski, tzn. rozegranie przed wyjazdem siatkarek dwóch-trzech kolejek. Polki mają mieć spokojne zgrupowanie, które rozpocznie się 20 października. A do tego czasu – odpoczynek.

Zmienione zostały także zasady rozgrywania Pucharu Polski, który będzie w tym sezonie odbywał się w formie turniejów na wzór Grand Prix. Zespoły, które dostarczą kadrze Marco Bonitty minimum dwóch reprezentantek, znajdą się w finałowej ósemce Pucharu Polski z automatu.Mistrzostwa Europy siatkarek, które w 2009 r. zorganizuje Polska, odbęda się w czterech miastach. Na pewno będą to: Łódź (tu wystąpią Polki), Katowice i Wrocław oraz prawdopodobnie Bydgoszcz (ostatecznie Gdańsk). Poznań otrzymał za to prawo zorganizowania przyznanego Polsce turnieju Grand Prix.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, Puchar Polski, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved